REKLAMA

Kiedy wypłaty 14. emerytury? Minister Maląg tłumaczy

2020-12-18 08:06
publikacja
2020-12-18 08:06
Kiedy wypłaty 14. emerytury? Minister Maląg tłumaczy
Kiedy wypłaty 14. emerytury? Minister Maląg tłumaczy
fot. Nolte Lourens / / Shutterstock

Projekt ustawy o 14. emeryturach przeszedł przez rząd, czeka na prace komisji sejmowych, będzie procedowany na początku roku 2021, wypłaty przewidziane są na czwarty kwartał - poinformowała w piątek szefowa MRiPS Marlena Maląg. Zapewniła, że środki na ten cel są zabezpieczone.

Minister rodziny i polityki społecznej pytana na antenie Programu Pierwszego Polskiego Radia, o 13. emeryturę powiedziała, że "już w 2020 roku została podjęta ustawa, że na mocy ustawy emeryci będą to świadczenie otrzymywali". "Pierwsze świadczenie, przypomnę, było wypłacone w roku 2019" - dodała.

Odnosząc się do pytania o realizację 14. emerytur powiedziała: "projekt przeszedł przez rząd, czeka na prace komisji sejmowych, będzie procedowany na początku roku 2021, wypłaty są przewidziane na czwarty kwartał, pieniądze zabezpieczone w budżecie".

Maląg dopytywana, czy dzisiaj już nie ma wątpliwości, że jesienny termin wypłaty 14. emerytury będzie dotrzymany, odpowiedziała: "tak jak powiedziałam, projekt tej ustawy, który był procedowany na Radzie Ministrów, czeka teraz na prace w Sejmie, już jest skierowany do Komisji Polityki Społecznej i Rodziny, a więc zapewne w pierwszym kwartale 2021 roku będzie procedowany, tak że nie ma niebezpieczeństwa".

"Jesteśmy gotowi do realizacji, są zabezpieczone środki, w mojej ocenie to jest najważniejsze i gwarantuję, że jeżeli wysoka izba nie wniesie żadnych poprawek, to na pewno świadczenie to będzie realizowane" - zapewniła szefowa MRiPS. (PAP)

autor: Katarzyna Krzykowska

ksi/ krap/

Źródło:PAP
Tematy
Konto Przekorzystne z premią do 300 zł

Konto Przekorzystne z premią do 300 zł

Advertisement

Komentarze (7)

dodaj komentarz
kiniaa
A więc znowu odsunięcie w czasie, choc sporo osób na to liczyło. To właśnie jest powodem dla którego jestem w ppk, by niewielkim kosztem wraz z pracodawcą uzbierać dodatkowe finanse na starość i tym samym podnieść sobie komfort życia....bo tak to można tylko czekać i liczyć na realizacje A więc znowu odsunięcie w czasie, choc sporo osób na to liczyło. To właśnie jest powodem dla którego jestem w ppk, by niewielkim kosztem wraz z pracodawcą uzbierać dodatkowe finanse na starość i tym samym podnieść sobie komfort życia....bo tak to można tylko czekać i liczyć na realizacje obietnic
and-owc
Proszę się pospieszyć z "procedurą" bo nie wiem czy dożyję tej daty (po szczepieniu jak prezes). Nie mam zamiaru się szczepić. Szczepionka potrzebna do 3-trzeciego roku życia niemowlaka, staremu "koniowi" nie pomaga (zabawa).
jacek-19
"14. emerytury - wypłaty przewidziane są na czwarty kwartał - poinformowała w piątek szefowa MRiPS Marlena Maląg. Zapewniła, że środki na ten cel są zabezpieczone." odpowiedz z 17.12.2020 : - Rząd wykorzysta całą możliwość zadłużenia się w tym roku - czyli 109 mld zł, aby zabezpieczyć pieniądze na "14. emerytury - wypłaty przewidziane są na czwarty kwartał - poinformowała w piątek szefowa MRiPS Marlena Maląg. Zapewniła, że środki na ten cel są zabezpieczone." odpowiedz z 17.12.2020 : - Rząd wykorzysta całą możliwość zadłużenia się w tym roku - czyli 109 mld zł, aby zabezpieczyć pieniądze na przyszłoroczne wydatki socjalne, jak dodatkowe emerytury i 500+ - powiedział Tadeusz Kościński, minister finansów RP. ZADLUZYMY SIE, a kiedy zaczniemy splacac te 14. emerytury ?
qart
W czasie gdy firmy walczą o przeżycie, mamy miliardy dodatkowych wydatków związanych z pandemią i zamrożeniem gospodarki należy bezwzględnie zawiesić takie wydatki.
samsza
" środki na ten cel są zabezpieczone " znaczy wielkość dziury budżetowej nas nie interesuje
jacek-19
- Ustawa budżetowa daje nam możliwość zadłużenia się na 109 mld i skorzystamy z tego, żeby zabezpieczyć wystarczająco pieniądze na wypłatę 13. i 14. emerytury, 500+ i innych programów socjalnych" - oświadczył Kościński, prezentując działania rządu w związku z wprowadzeniem nowych obostrzeń z powodu epidemii.

Powiązane: Emerytura Plus

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki