REKLAMA

Katar: więzienie w zawieszeniu dla Holenderki, która zgłosiła gwałt

2016-06-13 12:43
publikacja
2016-06-13 12:43

Sąd w Katarze skazał w poniedziałek na rok więzienia w zawieszeniu 22-letnią Holenderkę, która trafiła do aresztu w marcu po zgłoszeniu, że podczas wakacji w tym kraju została zgwałcona - podały źródła sądowe. Według MSZ Holandii kobieta jest już na wolności.

Katar: więzienie w zawieszeniu dla Holenderki, która zgłosiła gwałt / FORUM

Pochodząca z Utrechtu Holenderka, która ma zostać wydalona z Kataru po wpłaceniu grzywny równowartości ok. 730 euro, nie była obecna na poniedziałkowym posiedzeniu sądu. Została skazana za cudzołóstwo. Znajduje się pod opieką holenderskiej ambasady.

Adwokat młodej kobiety Brian Lokollo mówił mediom, że jego klientka wyszła na drinka do baru w hotelu, w którym dopuszczane jest picie alkoholu, i najprawdopodobniej ktoś dosypał jej czegoś do napoju. Gdy się ocknęła, zorientowała się, że padła ofiarą gwałtu. Została aresztowana w związku z podejrzeniem "utrzymywania pozamałżeńskich stosunków seksualnych".

Według źródeł sądowych domniemany sprawca został skazany na 100 razów za cudzołóstwo i 40 kolejnych za spożywanie alkoholu, co jest zakazane w tej monarchii.

W 2013 roku 24-letnia Norweżka została skazana w Zjednoczonych Emiratach Arabskich na 16 miesięcy więzienia za składania fałszywych zeznań, pozamałżeński seks i picie alkoholu, gdy zgłosiła na policji, że została zgwałcona. Została później ułaskawiona i pozwolono jej na powrót do Norwegii.(PAP)

ksaj/ mal/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (2)

dodaj komentarz
~Europejczyk
~Wacek wypdaalaj do swoich braci z IS oszolomie
~Wacek
Swietny dobor zdjecia z fallicznym wiezowcem. This is mens world chcialoby sie rzec. Kobiety europejskie powinny sie nauczyc szacunku donsamych siebie. To jak sie zachowuja wola o pomste do nieba. Mysle ze ci uchodzcy sa zbawieniem dla Europy bo Europa sie zamienila w sodome i gomore.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki