Jednokierunkowe szlaki? Czerwonym tylko do góry na Śnieżkę

Co roku latem Sudety przeżywają prawdziwe oblężenie. W tym sezonie tłumy są na tyle duże, że Karkonoski Park Narodowy zdecydował się na radykalny ruch. Czerwonym szlakiem będzie możliwe tylko "podejście" na Śnieżkę. 

(fot. gkordus / YAY Foto)

Jak informuje Karkonoski Park Narodowy, od poniedziałku, 15 lipca, do końca sierpnia na szlaku czerwonym na Śnieżkę od Przełęczy pod Śnieżką (a więc od schroniska Dom Śląski) będzie obowiązywał ruch jednokierunkowy. Dla ułatwienia dodajmy, że jest to droga zwana "zakosami". Tamtędy turyści będą mogli tylko podchodzić. 

Z kolei szlak niebieski na szczyt, nazwany Drogą Jubileuszową, nie nałożono żadnych ograniczeń, a więc podejście i zejście. 

(mapy.cz)

Decyzja Karkonoskiego Parku Narodowego jest zapewne związana z trudnościami w wymijaniu się na "zakosach" przy dużej liczbie turystów. Tej procedury nie ułatwia podłoże złożone z głazów. 

Szlak czerwony jest odcinkiem Drogi Przyjaźni Polsko-Czeskiej. Należy wspomnieć, że podobne ograniczenia w ruchu turystów na Śnieżce Karkonoski Park Narodowy wprowadzał już wcześniej. 

aw

Źródło:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
2 22 andregru

Znając Polskich "turystów" taki przepis nie będzie przez wszystkich respektowany .

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne