REKLAMA

Kadra kierownicza policji zarobi więcej. "A w terenie brakuje na wszystko"

2023-04-06 15:00
publikacja
2023-04-06 15:00

Wynagrodzenia w policji znów pójdą w górę, ale będzie się z tego cieszyć jedynie kadra kierownicza - informuje RMF FM. Liniowi policjanci, z którymi rozmawiała rozgłośnia, uważają tę decyzję za niezrozumiałą.

Kadra kierownicza policji zarobi więcej. "A w terenie brakuje na wszystko"
Kadra kierownicza policji zarobi więcej. "A w terenie brakuje na wszystko"
fot. Grazyna Myslinska / / FORUM

Zgodnie z decyzją komendanta głównego policji dodatki służbowe naczelników i komendantów mają wzrosnąć odpowiednio o 250 i 500 złotych. Jak ustaliło RMF FM, ta część uposażenia będzie wypłacana comiesięcznie (począwszy od maja) i będzie wliczać się do emerytury.

Komendanci i naczelnicy policji zarobią więcej. W terenie słychać sprzeciw

W przypadku policji to kolejna już podwyżka wynagrodzeń. W tym roku pensje mundurowych zwaloryzowano o 9 procent, czyli, jak twierdzi resort spraw wewnętrznych, o 639 zł. Przeciętne miesięczne uposażenie w tej służbie mundurowej wynosi już prawie 7,5 tys. złotych.

"Jakie są powody kolejnego wzrostu uposażeń policyjnej kadry? Dziennikarz RMF FM usłyszał, że dotychczasowe podwyżki sprawiły, iż wypłaszczył się poziom wynagrodzeń między funkcjonariuszami pełniącymi funkcje kierownicze a tymi, którymi zarządzają. Dlatego szefostwo policji uznało, że kadrze kierowniczej należy się podniesienie uposażeń. Chodzić ma o to, by komendanci i naczelnicy zarabiali więcej niż podwładni" - czytamy na portalu rmf24.pl.

Taka argumentacja nie przekonuje funkcjonariuszy z niższych szczebli. Mundurowi podnoszą, że finanse policji są w katastrofalnym stanie i w niektórych komendach brakuje "praktycznie na wszystko". Dlatego też decyzja gen. Jarosława Szymczyka jest dla liniowych policjantów "niezrozumiała". 

Kadrowy kryzys w policji osiąga rekordowe rozmiary. "Zagraża bezpieczeństwu"

"Skala wakatów w policji jest tak duża, że – mówiąc obrazowo – to jakby w trzech średnich policyjnych garnizonach nie było żadnego policjanta. Najgorzej jest w wielkich aglomeracjach, skąd mundurowi odchodzą na potęgę, a nowi nie palą się do służby" - informuje "Rzeczpospolita". Niedobory kadrowe są rekordowe i zagrażają bezpieczeństwu - dodaje dziennik.

ML

Źródło:
Tematy
Ile kosztuje kredyt firmowy na 100 tys. zł?

Ile kosztuje kredyt firmowy na 100 tys. zł?

Komentarze (23)

dodaj komentarz
lancealot
Czyli o to chodziło w odrywaniu od koryta. Żeby nowe świnie się do niego dorwały.
prawdziwynierobot
tak, a o co chodzi?
;)
socjalistyczneg
Dodatek frontowy?

Ten pan na zdjęciu zorganizował poligon w centrum miasta, tuż obok liceum.
Za takie ryzyko należy się dodatek co miesiąc !

Co na to posterunkowi ?
Taki szef to skarb !
socjalistyczneg
Też bym żądał dodatków, jak za ścianą strzelają z granatnika !
kaczyslaw_
El komendante Jarosłav Granatnikow.
skaurus
Należy się im, strzelanie z granatników kosztuje. Amunicja, potem odnowienie gabinetów, gładź na nowo trzeba kłaść przecież.

A tak na poważnie, po cyrkach które milicja wyprawiała podczas pandemii mój szacunek do tej formacji jest bliski zeru. Łysy z Warszawy musi mieć mocne kwity skoro mógł bezkarnie rozpieprzyć gabinet
Należy się im, strzelanie z granatników kosztuje. Amunicja, potem odnowienie gabinetów, gładź na nowo trzeba kłaść przecież.

A tak na poważnie, po cyrkach które milicja wyprawiała podczas pandemii mój szacunek do tej formacji jest bliski zeru. Łysy z Warszawy musi mieć mocne kwity skoro mógł bezkarnie rozpieprzyć gabinet i nadal siedzi na stołku jakby mu tyłek przykleili (tutaj wstawić nazwę znanego kleju).
_xyz
Po granatniku im w ramach premii na Sylwestra!
loool
Bierny, mierny ale wierny. Jak to pies
kaczyslaw_
Czy te podwyżki zostaną wypłacone w granatnikach?

Powiązane: Praca

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki