REKLAMA

Kaczyński o zarobkach lekarzy. Chciałby wydłużenia godzin pracy w szpitalach

2022-12-04 15:01
publikacja
2022-12-04 15:01

Pogoń za pieniądzem w tym środowisku jest przesadna i trzeba coś z tym zrobić - mówił w niedzielę o lekarzach prezes PiS Jarosław Kaczyński na spotkaniu z mieszkańcami Nowej Soli.

Kaczyński o zarobkach lekarzy. Chciałby wydłużenia godzin pracy w szpitalach
Kaczyński o zarobkach lekarzy. Chciałby wydłużenia godzin pracy w szpitalach
fot. Adam Chelstowski / / FORUM

Jarosław Kaczyński na spotkaniu w Nowej Soli (Lubuskie) mówił o problemach służby zdrowia. "Myśmy prawie podwoili wydatki na służbę zdrowia" - podkreślił. Jak dodał, zarobki są bardzo zróżnicowane. "Są lekarze, którzy zarabiają całkiem przeciętnie, ale jest i tak, że niektórzy zarabiają bardzo, bardzo dużo" - zauważył prezes PiS. "Nie miałbym z tego powodu pretensji, gdyby służba zdrowia działała tak, jak powinna działać" - podkreślił.

Prezes PiS zaznaczył, że aby zostać lekarzem trzeba uczyć się co najmniej 10 lat. "Niech te płace będą nawet bardzo wysokie, szczególnie jeśli chodzi o tych doświadczonych lekarzy, a doświadczenie jest ogromnie ważne w medycynie" - dodał. "W zamian za to musi być dobra służba zdrowia. A ja ciągle dowiaduje się o przypadkach skandalicznych, jeżeli chodzi o działania służby zdrowia" - mówił Kaczyński. Jako przykład podał SOR-y i wielogodzinne oczekiwania na wizytę.

Kaczyński mówił także o przypadku przedwczesnej śmierci, gdzie przeprowadzono źle badania. "Ponieważ łączyły się z niewielkim bardzo niebezpieczeństwem to zakończyło się śmiercią tej pani" - powiedział. "Pogoń za pieniądzem w tym środowisku jest jednak przesadna i będzie trzeba coś z tym zrobić" - stwierdził prezes PiS.

Jak dodał, przy wspomnianym wcześniej badaniu i zabiegu mówiono mu, że wystarczy mieć pewną ręką. Zaznaczył, że kiedy dopytywał, czemu drżą ręce, to oczekiwał odpowiedzi dotyczącej nadużywania alkoholu. A usłyszałem, że dlatego, że lekarze mają po kilka etatów - mówił. "Ja nic nie mam przeciwko temu, żeby lekarz na jednym etacie świetnie zarabiał, ale lekarz musi być przede wszystkim w szpitalu rano, kiedy zaczyna pracę, do tego momentu, kiedy formalnie ją kończy, czyli do popołudnia, a jak trzeba to dłużej" - podkreślił. "Wiecie państwo, że tak nie jest" - dodał. "Musi mieć to poczucie odpowiedzialności za pacjenta" - zaznaczył Kaczyński.

"Lekarz jest człowiekiem nie tylko pewnego zawodu, ale także pewnej misji" - zauważył lider PiS. (PAP)

autorzy: Grzegorz Bruszewski, Marcin Rynkiewicz

gb/ mmd/ par/

Źródło:PAP
Tematy
MINI pełne dobrych ofert.

MINI pełne dobrych ofert.

Komentarze (60)

dodaj komentarz
enthe
"Pogoń za pieniądzem w tym środowisku jest przesadna". Prezesowi chodziło o środowisko działaczy PiS.
arzab
Dobrze, że dali podwyżki policjantom bez wydłużenia godzin pracy, bo wtedy już wcale nie dało by się przejechać czy przejść w spokoju !
podatnik-
Jesteśmy jedynym miejscem na ziemi gdzie biedny funduje darmowe studia medyczne bogatemu i do tego ten bogaty studiuje tylko po to żeby wyjechać i leczyć np. chłopa norweskiego zamiast chłopa, ojca tego biednego, który to zapłacił za studia bogatego! Oddzielić pracę w NFZ od prywatnej praktyki, oddzielić właściciela szpitala od zatrudnionej Jesteśmy jedynym miejscem na ziemi gdzie biedny funduje darmowe studia medyczne bogatemu i do tego ten bogaty studiuje tylko po to żeby wyjechać i leczyć np. chłopa norweskiego zamiast chłopa, ojca tego biednego, który to zapłacił za studia bogatego! Oddzielić pracę w NFZ od prywatnej praktyki, oddzielić właściciela szpitala od zatrudnionej kadry medycznej,oddzielić przyjęcia do szpitala od dyżuru lekarza, etc i to jest reforma służby zdrowia prezesie dwie wieże na początek!
jaromax
niech kaczynski ustanowi prawo i z tym walczy, sciga, przeciez wszysko ma w swoich rekach, a nie tylko ble, ble , ble. kiedy bylo dobrze w sluzbie zdrowia w Polsce?
serdeli
Lekarze zagranica rozwiaza problem emerytow w kraju.
Biedni i sfrustrowani nauczyciele wyprodukuja zastepy mlodych ignorantow.
Armia urzednikow dokona egzekucji ostatniego przedsiebiorcy.
Panstwo uznajace sie za niepodlegle bedzie utrzymywalo na swoim terenie obce bazy wojskowe.
Placimy rolnikom za sadzenie lasow.
W
Lekarze zagranica rozwiaza problem emerytow w kraju.
Biedni i sfrustrowani nauczyciele wyprodukuja zastepy mlodych ignorantow.
Armia urzednikow dokona egzekucji ostatniego przedsiebiorcy.
Panstwo uznajace sie za niepodlegle bedzie utrzymywalo na swoim terenie obce bazy wojskowe.
Placimy rolnikom za sadzenie lasow.
W koncu zisci sie mokry sen lll Rzeszy-tereny miedzy Odra a Wisla wyludnione i zalesione.
serdeli
Nasz Wodz jest jednak wielkim strategiem. Jak juz pogoni pozostalych madrali w bialych kitlach zagranice to jednoczesie rozwiaze sie problem emerytow, ktorych jest zbyt wielu!
lobotomek
Człowiek żywcem wyjęty z lat pięćdziesiątych. Bierut, Gomułka, Gierek. Co powie na zarobki Horały albo żony sekretarza Sobolewskiego, nie mówiąc już o premierze robiącym interesy z kościołem.
jaroslaw_kaczynski
Szanowni Państwo, wykształciuchom zapędzić się w kozi róg nie damy, najważniejszy jest Naród.
serdeli
Ostatnio w Hiszpanii w zwiazku z inflacja podwyzszono zarobki sluzby zdrowia o 1,5%, zeby choc troche skomoensowac utrate sily nabywczej w obliczu inflacji.
Natomiast w sektorze bankowym wynegocjowano podwyzke o 4,5%.

Chyba asluzba zdrowia nie tylko w Polsce nie jest priorytetem Wladzy.
moimskromnymzdaniem
Sektor bankowy nie jest w rękach Państwa i to cała tajemnica. W biznesach do których rząd pcha łapy zawsze jest gorzej.

Powiązane: Ochrona zdrowia pod kroplówką

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki