Kaczyński o Kopacz: Urban w spódnicy

Przeciwko rządowi z każdym, poza Palikotem. Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla "Wprost" nazywa premier Ewę Kopacz "Urbanem w spódnicy", a PSL - partią prorosyjską.

Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla "Wprost" nazywa premier Ewę Kopacz "Urbanem w spódnicy" (fot. Mateusz Jagielski / EastNews)

Jego zdaniem, szefowa rządu odmawia opozycji prawa do krytyki procedury liczenia głosów po wyborach samorządowych. W tej sytuacji Jarosław Kaczyński mówi, że "musi się zastanowić", czy nadal zapraszać premier na posiedzenie klubu.

Wyniki wyborów samorządowych prezes PiS uznaje za "całkowicie niewiarygodne" i mówi o "zupełnym przełomie". "(..) jeżeli nie ma wiarygodnego liczenia wyników wyborów, to znaczy, że nie ma systemu demokratycznego" - dodaje. Prezes PiS zapewnia, że wsparcie SLD w sprawie skrócenia kadencji nowo wybranych samorządów dotyczy "fundamentalnych interesów kraju", takich jak przyszłość, godność i honor. Dodaje, że w tej sprawie przyjmie wszystkich sojuszników, poza Januszem Palikotem, który jest - jego zdaniem - "poniżej wszelkich możliwych norm". O krytyce pomysłu skrócenia kadencji ze strony prawników mówi: "W Polsce front podtrzymywania obecnej władzy składa się także z prawników."

Kaczyński zapowiada też "akcję międzynarodową" w OBWE i Parlamencie Europejskim w sprawie wyborów samorządowych. "Będziemy tam stawiać sprawę tego, że Polska przestała być państwem, które spełnia wymogi związane z członkostwem". - mówi prezes PiS. Chce też kontroli kolejnych wyborów przez OBWE.

Szef Prawa i Sprawiedliwości apeluje równocześnie, by w drugiej turze popierać kandydatów spoza rządzącej koalicji. "Wszystko lepsze od tego, co się w tej chwili w Polsce stało" - mówi i zapowiada wyprowadzenie ludzi na ulicę po 2. turze, w Warszawie. Wczoraj w Katowicach mówił, że chce taką demonstrację zorganizować 13. grudnia.

O przewodniczącym PKW, który podał się do dymisji, Jarosław Kaczyński mówi, że jest "jawnie związany z PSL". Tej ostatniej partii zarzuca prorosyjskość. "Jest jedna partia, która zawierała korzystne kontrakty dla Rosjan i ta partia jest dzisiaj forsowana. Ja sobie to skojarzyłem w poniedziałek rano po wyborach. Polska wyruszyła w drogę na wschód i trzeba ją z tej drogi zawrócić." - mówi szef Prawa i Sprawiedliwości.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/"Wprost"/to/K.P.

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
2 1 ~zaniepokojony

Wolę jednak Urbana niż Gebellsa.

! Odpowiedz
3 8 ~Jan

Znajdźcie mu kobietę wreszcie!!!

! Odpowiedz
0 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
2 7 ~szlam_z_drugiego_dna

A Urban liczy kasę bo nakład rośnie - taa a Prezes powie potem, że jaki Orban o Urbana chodziło a ta gawiedź to i tak już nawet zagłosować nie potrafi - tak na prawdę to dobrze kombinuje rzeby temu patałajstwu naściemniać. No bo Orban tak śrubę dokręcił, że zaczyna nawet już do naszych mas docierać kto on jest i co się dzieje jak się jednego wodza wybierze więc trzeba się jakoś zacząć wykręcać medialnie i PRowo bo nigdy mi nie dadzą samemu rządzić. Biedna część tego narodu nawet wódz z nich sobie jaja robi.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
12 11 ~real

Ponownie PISmowa nienawiści "Ewę Kopacz "Urbanem w spódnicy", a PSL - partią prorosyjską"...prezes to największy BEHEMOT w tym narodzie...

! Odpowiedz
6 5 ~Dżejms

Przypominam że PIS sam skrócił swoją kadencję. Więc straszenie PIS-em dla uczciwych ludzi jest śmieszne. A 98% poparcia w więzieniach dla PO sporo tłumaczy. Masz argumenty - możesz się do nich odnieść.

! Odpowiedz
14 15 ~ania

Kopacz tak prowadzi swoja polityke jako premier RP , jak przesiewała i przekopywała szczatki POLAKÓW po ZAMACHU SMOLENSKIM??? Tylko na papierze pijąc z Ruskimi spirytus!!!Tak jak Kwasniewski czylli zydzior Icek Stocman podczas ekshumacji polskivh zołnierzy w Katyniu- pijąc z Ruskimi spirytus!!!TOĆ TO TA SAMA BANDA ZDRAJCÓW< ISZUST OW I ZŁODZIEJÓW -ZYDOSZMACIARZEA!!!!

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
11 9 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
10 11 ~rooo

www.klamstwakopacz.plbedzie prad drozszy o 70% bo podatek UE nalozyła

! Odpowiedz
5 7 ~Andrzej

Szło by bez problemu zrobić stronkę z kłamstwami Kaczyńskiego.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,7% II 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% II 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 330,48 zł II 2020
Produkcja przemysłowa rdr 4,9% II 2020

Znajdź profil