Kaczyński czyta „Atlas kotów” w Sejmie

Sejm podczas piątkowych obrad głosował m.in. w sprawie KRS i Sądu Najwyższego. Nie wszystkich posłów jednak ten temat mocno interesuje i przy piątku wolą np. zrelaksować się przy lekturze. Z takiego założenia wyszedł Jarosław Kaczyński, którego kamery uchwyciły podczas czytania „Atlasu kotów”.

Jarosław Kaczyński zaczytany w "Atlasie kotów"
Jarosław Kaczyński zaczytany w "Atlasie kotów" (fot. Krystian Maj / FORUM)

Kaczyński jest wielkim miłośnikiem kotów – to wiadomo nie od dziś. Dom u prezesa PiS znalazło w ciągu kilku lat wielu sierściuchów. Jeden z nich obserwował z okna protest przeciwko zmianom w sądownictwie przed domem Kaczyńskiego.

I to właśnie temat sądownictwa był dziś przedmiotem obrad Sejmu. Posłowie zagłosowali w sprawie odrzucenia w pierwszym czytaniu prezydenckich projektów o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa. Jarosław Kaczyński wolał się jednak skupić na zgłębianiu wiedzy na temat swoich ulubionych czworonogów, o czym świadczy czytany przez niego na sali sejmowej „Atlas kotów”.

Na zdjęcie, które błyskawicznie obiegło media społecznościowe, szybko zareagowała Beata Mazurek. "Niech przedświąteczna lektura prezesa Jarosława Kaczyńskiego zachęci nas do wsparcia schronisk i osób pomagającym zwierzętom" - napisała na Twitterze rzeczniczka PiS.

To nie pierwszy raz, kiedy kamery przyłapały prezesa PiS w Sejmie z książką. Wcześniej Jarosław Kaczyński podczas prac w parlamencie widziany był z pozycją "Wylecz się sam":

(fot. Grażyna Myślińska / FORUM)

RM

Źródło:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
9 5 borma

Nie te koty co biegaja po jego domu , ale ten jeden jedyny kot , co siedzi w glowie jest najgorszy.

! Odpowiedz