REKLAMA

Kaczyński: Nastawiamy się na najczarniejszy scenariusz

2020-10-20 14:19
publikacja
2020-10-20 14:19
fot. Adam Chełstowski / FORUM

Teraz koncentrujemy się na zabezpieczeniu wydolności służby zdrowia; nastawiamy się na najczarniejszy scenariusz i pod niego przygotowujemy opiekę zdrowotną - mówił wicepremier, szef PiS Jarosław Kaczyński w rozmowie z "Gazetą Polską". Zaznaczył też, że nie jest zwolennikiem wprowadzenia stanu klęski żywiołowej.

We wtorek na portalu niezalezna.pl zamieszczono fragment wywiadu z liderem Prawa i Sprawiedliwości, który ma się ukazać w najnowszym numerze tygodnika "Gazeta Polska", dostępnym od środy.

Kaczyński został zapytany, czy rozważane jest wprowadzenie stanu klęski żywiołowej czy wyjątkowego. "Nie jestem zwolennikiem tego rozwiązania. Musimy z jednej strony zabezpieczyć zdrowie obywateli, ale z drugiej dać im szansę pracować, utrzymać sprawność gospodarczą państwa" - odpowiedział.

Dlatego - dodał wicepremier - jako "szkodliwe uznaję zarówno nawoływanie do lockdownu, bo finansowo byłby on bardzo trudny, a z drugiej - wmawianie ludziom, że COVID to mały problem i nie należy się nim przejmować". "Otóż nie, to realne zagrożenie i należy chronić siebie i innych przed zakażeniem" - podkreślił.

"Bardzo krytycznie patrzę na artykuły prasowe, które przekonują ludzi, choćby do tego, że noszenie masek jest bzdurą. I równie krytycznie oceniam działanie niektórych samorządów, choćby warszawskiego, pozwalające na zgromadzenia, będące w oczywisty sposób złamaniem rygoru epidemicznego i po prostu zagrożeniem dla bezpieczeństwa ludzi" - powiedział Kaczyński. (PAP)

rbk/ mrr/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (70)

dodaj komentarz
antek10
Budujta pomniki smolenskie towarzyszu póki jesteśta u koryta. Naród bedzie miał n aczym wyładowac emocje za rok , dwa.
jpelerj
Kasa przejedzona, robi się źle, nie ma nawet pomysłu jak propaganda za 2 miliardy ma to przekuć w sukces, koryto+ zagrożone. Czyli teraz czas na program "bierz kasę i w nogi+"? Kiedy ewakuacja?
znawca_wszystkiego
Najczarniejszy scenariusz był zaprojektowany już rok temu. Teraz się go tylko realizuje.
przemyslaw-pelka
Zanim zaczniecie się podniecać i dawać łapy w dół to może zamiast klikać w pilota między TVP a TVN. wejdźcie na Utuba i obejrzyjcie sobie materiały z event201.

Przestańcie się chichrać jak panienki w gimnazjum, że to teoria spiskowa bo to niestety fakt, że ten cały cyrk został
Zanim zaczniecie się podniecać i dawać łapy w dół to może zamiast klikać w pilota między TVP a TVN. wejdźcie na Utuba i obejrzyjcie sobie materiały z event201.

Przestańcie się chichrać jak panienki w gimnazjum, że to teoria spiskowa bo to niestety fakt, że ten cały cyrk został zaplanowany.
marxs
ja może skrócę wypowiedź NACZELNIKA bo PISiaki i tak nie za bardzo rozumieją nawet najprostszy tekst PISany a więc króciutko czeka was obywatele i obywatelki PISiego (K)Raju i to w gigantycznej skali: bezrobocie,bezdomność,bieda czy nędza,głód ,uliczne mordobicia i rozruchy do tego brak służby zdrowia czy szczątkowa ja może skrócę wypowiedź NACZELNIKA bo PISiaki i tak nie za bardzo rozumieją nawet najprostszy tekst PISany a więc króciutko czeka was obywatele i obywatelki PISiego (K)Raju i to w gigantycznej skali: bezrobocie,bezdomność,bieda czy nędza,głód ,uliczne mordobicia i rozruchy do tego brak służby zdrowia czy szczątkowa edukacja dla waszych pociech
marxs odpowiada (usunięty)
chyba chciałeś naPISać emilka?
karbinadel odpowiada (usunięty)
Lelo jak zwykle na poziomie. Takie argumenty ma typowy zwolennik "dobrej zmiany"
lelo1949 odpowiada karbinadel
A mielony ,już ocknął się?,napij się melisy,to dobrze robi
marxs odpowiada lelo1949
raczej Tobie melisa potrzebna bo widzę że nerwy puściły nic dziwnego miała być wcześniej Tysiącletnia Rzesza Adolfa Hitlera i NACZELNIK też sobie tak sobie zaprojektował że będzie 1000 letnie Królestwo Jezusa Chrystusa a ZONK i padaka wszystko się rozsypało i padło na pysk

Powiązane: Koronawirus w Polsce

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki