REKLAMA
WAKACJE NA GIEŁDZIE

KZN przyspiesza budowę mieszkań. Od jednego bloku do tysięcy lokali

2026-04-27 10:42
publikacja
2026-04-27 10:42
Dodaj Bankier.pl w Google

W 2026 r. przez pierwsze cztery miesiące oddanych zostało 600 mieszkań, a do końca roku oddanych będzie 4 tys. mieszkań w ramach społecznego budownictwa KZN-u - poinformowała na briefingu ministra funduszy i polityki regionalnej Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz. Dodała, że cel do końca 2029 r. wynosi 30 tys. mieszkań.

KZN przyspiesza budowę mieszkań. Od jednego bloku do tysięcy lokali
KZN przyspiesza budowę mieszkań. Od jednego bloku do tysięcy lokali
fot. TannySolt / / Shutterstock

"Budownictwo społeczne to mieszkania docelowo własnościowe (...), dla osób, których nie stać na zakup mieszkania komercyjnie. Takie mieszkania budujemy w KZN. Kiedy przejmowaliśmy go w 2023 roku, był zbudowany jeden blok. W 2024 r. oddaliśmy 160 mieszkań, w 2025 r. oddaliśmy 1.313 mieszkań, w 2026 r. przez pierwsze 4 miesiące oddaliśmy 600 mieszkań, a będzie do końca roku 4.000. Do końca 2029 r. w ramach społecznego budownictwa KZN, w ramach SIM-ów, będzie 30 tys. mieszkań" - powiedziała Pełczyńska-Nałęcz.

W poniedziałek szefowa MFiPR zapowiedziała raport oraz projekt dot. rozprzestrzeniania społecznych agencji najmu (SAN), których obecnie jest 15. Celem projektu jest powstanie kolejnych kilkunastu takich agencji, przy planowanym od jesieni wsparciu z funduszy UE dla gmin w wys. 60 mln zł.

"W Polsce jest 2 mln pustostanów, 144 tys. gospodarstw domowych, które czekają na mieszkania komunalne i jednocześnie co 20. mieszkanie komunalne stoi puste, czyli potrzebujemy takiej instytucji, która połączy pustostany z ludźmi" - powiedziała o agencjach SAN Pełczyńska-Nałęcz. (PAP Biznes)

jz/ osz/

Wakacje na giełdzie
Źródło:PAP Biznes
Przeczytaj w Pulsie Biznesu
Jeden błąd Nvidii i wszystko może się zawalić. "To naprawdę przerażające"
Tematy

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Polityka mieszkaniowa

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki