REKLAMA

KZGW wzywa Qumak do zapłaty 15,2 mln zł kary za odstąpienie od umowy dot. ISOK

2016-10-21 17:07
publikacja
2016-10-21 17:07

Krajowy Zarząd Gospodarki Wodnej wezwał spółkę Qumak do zapłaty kary umownej za odstąpienie od umowy, dotyczącej projektu ISOK, w wysokości 30 proc. wynagrodzenia netto, czyli 15,2 mln zł - podał Qumak w komunikacie. Grupa kwestionuje zasadność naliczenia kary.

Wezwanie dotyczy podpisanej w sierpniu 2013 roku umowy z KZGW na wykonanie projektu, budowę i wdrożenie informatycznego systemu osłony kraju przed nadzwyczajnymi zagrożeniami.

KZGW pod koniec czerwca tego roku odstąpił od piątego etapu umowy z Qumakiem na wdrożenie systemu ISOK, który polegał na wdrożeniu produkcyjnym systemu.

"Zarząd spółki nie uznaje ww. oświadczenia za skuteczne, w konsekwencji kwestionuje zasadność naliczenia kary za odstąpienie od umowy z winy spółki, wskazując na brak podstaw faktycznych i prawnych do naliczenia takiej kary" - podał Qumak w komunikacie.

11 października Qumak informował o złożeniu w sądzie w Warszawie pozwu o zapłatę przez KZGW na rzecz spółki kwoty 29,6 mln zł wraz z odsetkami z tytułu wynagrodzenia za wykonanie systemu ISOK.

W lipcu tego roku KZGW poinformował w ogłoszeniu o dobrowolnej przejrzystości ex ante, że do wyboru wykonawcy, który skończy system zastosuje procedurę negocjacyjną bez uprzedniej publikacji, a do negocjacji wybrał wrocławską spółkę GISPartner - byłego podwykonawcę Qumaka w tym projekcie. Zgodnie z opisem przedmiotu zamówienia poza dokończeniem prac po Qumaku i wdrożeniem systemu w wersji produkcyjnej obejmowało ono także rozwój i modyfikacje systemu po wdrożeniu wersji produkcyjnej, a także prowadzenie usługi serwisu i administracji systemem w okresie gwarancji.

Qumak oraz spółka Efemetic zaskarżyły do KIO decyzję KZGW o wyborze trybu dzielenia zamówienia z "wolnej ręki". W połowie sierpnia KIO uwzględniła oba odwołania i nakazała zamawiającemu unieważnienie postępowania prowadzonego w trybie z "wolnej ręki". Po tej decyzji, KZGW postanowiła wybrać wykonawcę zamówienia na dokończenie systemu informatycznego ISOK w jednym z trybów konkurencyjnych. (PAP)

sar/ jtt/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Załóż Konto Przekorzystne na selfie

Załóż Konto Przekorzystne na selfie

Advertisement

Komentarze (2)

dodaj komentarz
~mlody
Jezeli KZGW przegra to zaplaca podatnicy za bledy urzednikow.Jezeli przegra Oumak to zaplaca akcjonariusze I pracownicy .W kazdym przypadku nalezy obciazyc winnych.
~stary
przecież zostają obciązenie - nie paniał tego ? systemu ? urzędników ma władza władze wybierają wyborcy więc jak wybieraliście patafiany tak macie - w przypadku qm pracownicy dostają pensje i w związku z tym nie mają nic do sprawy bierzesz forse jako niewolnik nie masz głosu - aaaa co innego akcjonarjusze kupiłeś przecież zostają obciązenie - nie paniał tego ? systemu ? urzędników ma władza władze wybierają wyborcy więc jak wybieraliście patafiany tak macie - w przypadku qm pracownicy dostają pensje i w związku z tym nie mają nic do sprawy bierzesz forse jako niewolnik nie masz głosu - aaaa co innego akcjonarjusze kupiłeś zainwestowaleś w patafianów źle to płać czyli trać

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki