KUKE: Eksporterzy korzystają z ubezpieczeń, obawiając się ryzyka

- Nasz portfel jest specyficzny, bo udzielamy ubezpieczeń dla polskich firm zainteresowanych eksportem, ale głównie w obszarach, gdzie firmy widzą jakieś ryzyko związane ze swoim eksportem, tam gdzie awersja do ryzyka rośnie, tym chętniej firmy korzystają z naszych ubezpieczeń. Nasze główne rynki poza Unią Europejską, to są rynku Europy Środkowo-Wschodniej, Białoruś, Ukraina, Rosja, Kazachstan. Widzimy też zainteresowanie firm bardziej odległymi rynkami. Eksport z Polski ogółem to około 175 mld euro - mówi wiceprezes KUKE Piotr Stolarczyk.

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~karol

Nie zawsze wypłacają, jak należność jest sporna, np. klient powie, że towar był nie OK, jest spór i zapomnij o odszkodowaniu. To jakby mieć szkodę komunikacyjną zawinioną nie przez nas a ubezpieczyciel nie wypłaci nam odszkodowania, bo sprawca powiedział, że nie on winny (spór). Ubezpieczone są w KUKE bowiem należności bezsporne a to duży problem, gdy trafi się kontrahent cwaniak. Gdy firma ogłosi czystą upadłość problemu nie powinno być.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 ~MK

Każdy Ubezpieczyciel na rynku obejmuje ochroną należności bezsporne ... Wystarczy porozmawiać z przedstawicielem KUKE aby również móc zabezpieczyć się na taką ewentualność, a zapewne zaproponuje odpowiednie rozwiązanie

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne