REKLAMA
ZAPISZ SIĘ

KRRiT: Program TVN7 nadal bez koncesji na kolejny okres

2022-02-10 18:49
publikacja
2022-02-10 18:49

W głosowaniu Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji w sprawie koncesji dla programu TVN7 nie osiągnięto wymaganej większości. W związku z tym, głosowanie pozostało bez rozstrzygnięcia - poinformowała w czwartek na swojej stronie internetowej KRRiT.

KRRiT: Program TVN7 nadal bez koncesji na kolejny okres
KRRiT: Program TVN7 nadal bez koncesji na kolejny okres
fot. Rasulov / / Shutterstock

"10 lutego 2022 r. w głosowaniu w sprawie koncesji dla programu TVN7 nie osiągnięto wymaganej większości. Trzy głosy były za przyznaniem koncesji (Przewodniczący Witold Kołodziejski, min. Teresa Bochwic i min. Elżbieta Więcławska-Sauk), a dwa przeciwko przyznaniu koncesji (min. Andrzej Sabatowski i prof. Janusz Kawecki). W związku z tym, głosowanie pozostało bez rozstrzygnięcia" - podała KRRiT.

Przytoczyła także słowa prof. Kaweckiego, który podkreślił, że jako "członek organu konstytucyjnego samodzielnie podejmujący decyzje" przy ich podejmowaniu musi kierować się wymaganiami zapisanymi przede wszystkim w Konstytucji oraz w ustawie o radiofonii i telewizji.

"Już przy analizie wniosku TVN SA o przyznanie koncesji na program TVN24 na kolejny okres KRRiT wykazała, iż struktura kapitałowa wnioskodawcy narusza wymagania występujące od 2004 roku w ustawie o radiofonii i telewizji. A wynika to z tego, iż podmiotem dominującym w strukturze kapitałowej TVN SA stawały się kolejno podmioty, których siedziby znajdują się poza Europejskim Obszarem Gospodarczym" - wskazał Kawecki.

Przypomniał, że we wrześniu ub.r. KRRiT większością głosów przyjęła jednak uchwałę o przyznaniu koncesji na program TVN24. "Ja głosowałem przeciw tej uchwale. Na podstawie wcześniej przyjętej uchwały nr 230/2021 przewodniczący KRRiT miał wezwać wszystkich nadawców, których struktura kapitałowa nie jest zgodna z wymaganiami ustawowymi do przywrócenia stanu spełniającego wymagania ustawowe" - zaznaczył.

Jak zauważył, struktura kapitałowa TVN SA, który wnioskuje o przyznanie koncesji na program TVN7 na kolejny okres, jest "nadal identyczna jak przy rozpatrywaniu wniosku o koncesję na program TVN24". "Tak więc, obecnie głosuję identycznie tzn. zgodnie z poprzednim rozpoznaniem" - zaakcentował członek Krajowej Rady.

"Z kolei zaś prezydent RP, w uzasadnieniu swego stanowiska w sprawie braku zgody na podpisanie ustawy z 11 sierpnia 2021 r., zgłoszonej przez grupę posłów, nie odniósł się do przedstawionego powyżej problemu niezgodności struktury kapitałowej wnioskodawcy z już obowiązującym prawem. Miałem nadzieję, że przed podjęciem decyzji przez prezydenta RP dojdzie do spotkania z KRRiT i wtedy będziemy mogli przedstawić nasze argumenty. Pomimo wielokrotnie przedstawianej prośby, do spotkania nie doszło" - dodał w zamieszczonej na stronie KRRiT wypowiedzi.

Koncesja na nadawanie naziemne dla TVN7 wygasa 25 lutego, ale dzięki holenderskiej licencji program będzie można po tej dacie nadal oglądać w sieciach kablowych i na platformach cyfrowych. Czwartkowe głosowanie KRRiT w tej sprawie było trzecim bez rozstrzygnięcia. Wniosek do Krajowej Rady o przedłużenie koncesji został złożony przez TVN Grupa Discovery w grudniu 2020 r. (PAP)

akn/ aszw/

Źródło:PAP
Tematy
Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Advertisement

Komentarze (7)

dodaj komentarz
karland
Tylko TVP i Polsat dwie telewizje na poziomie reszta stacji powinna zniknąć z mediów w Polsce.
marszalek2020
Tu nie ma szantażu, tylko zgodnie z prawem nie powinni dostać koncesji i tyle.
560429
Wkrótce zmiana władzy. Wtedy TVP1, TVP2, TVP WOT, TVP Historia, TVP TVP Fabuła, TVP Info TVP coś tam coś tam - stracą koncesję. Jak Kuba .....
antek10
Dlaczego? Bo nie szczuja na opozycję? Bo mają inne poglądy niż bydlaki z konkurencji?
forfun
skoro organ władzy jest niezdolny do działania należy go rozwiązać.

jeśli jest coś przeciw należało koncesji odmówić.
jeśli nie ma nic przeciw to należy niezwłocznie koncesji udzielić.

to nie piaskownica i gra w ciuciu babkę, odkładanie i szantażowanie do ostatniej chwili.
to żałosna atrapa urzędu obsadzonego
skoro organ władzy jest niezdolny do działania należy go rozwiązać.

jeśli jest coś przeciw należało koncesji odmówić.
jeśli nie ma nic przeciw to należy niezwłocznie koncesji udzielić.

to nie piaskownica i gra w ciuciu babkę, odkładanie i szantażowanie do ostatniej chwili.
to żałosna atrapa urzędu obsadzonego przez sterowalnych ciołków.

wstyd i hańba
karland
Zdecydowanie jeżeli chodzi o TVN są same argumenty by koncesji nie przyznawać jedynie presja tej stacji i społeczeństwa uniemożliwia zniknięcie ich z Polski.
forfun odpowiada karland
to należy wniosek odrzucić i uzasadnić.
inaczej to pieprzenie bzdur

Powiązane: Lex TVN

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki