REKLAMA

KORWiN wprowadzi 184 posłów do Sejmu, a Petru 144. Wyniki sondy Bankier.pl

2015-10-05 13:13
publikacja
2015-10-05 13:13

Użytkownicy Bankier.pl dają koalicji PO-PSL czerwoną kartkę. Nie wierzą też w obietnice PiS-u. Gdyby wybory odbyły się w pod koniec września i głosowaliby tylko użytkownicy Bankier.pl, to partia Janusza Korwin-Mikkego zdobyłaby 184 miejsc w Sejmie.

KORWiN wprowadzi 184 posłów do Sejmu, a Petru 144. Wyniki sondy Bankier.pl
KORWiN wprowadzi 184 posłów do Sejmu, a Petru 144. Wyniki sondy Bankier.pl
fot. Jan Bielecki / / EastNews

Drugie miejsce zajęłaby Nowoczesna Ryszarda Petru, która do parlamentu wprowadziłaby 144 posłów. Do Sejmu weszłyby jeszcze PiS, PO i KUKIZ’15.

Miesiąc temu Bankier.pl przeprowadził prostą sondę wśród swoich użytkowników. W głosowaniu udział wzięło blisko tysiąc respondentów. Wyniki nie pozostawiają złudzeń – w sieci triumfuje partia KORWIN i Nowoczesna Ryszarda Petru. Partia Janusza Korwin-Mikkego w sumie uzyskała blisko 38% głosów a ugrupowanie Ryszarda Petru – 28%, W sumie obie partie uzyskałyby 328 mandatów i gdyby doszło do „internetowej koalicji”, to mogłyby rządzić samodzielnie.

Wyniki sondy wyborczej Bankier.pl
Nazwa partii Odsetek głosów oddanych na partie Potencjalna liczba miejsc w parlamencie*
KORWiN 37,9% 184
Nowoczesna Ryszarda Petru 28% 144
Prawo i Sprawiedliwość 13,2% 65
Platforma Obywatelska 8,4% 40
KUKIZ'15 5,8% 25
Partia Razem 3,7% 0
Zjednoczona Lewica 2,7% 0
Polskie Stronnictwo Ludowe 0,3% 0
* przy podziale nie uwzględniono 2 mandatów dla mniejszości niemieckiej.
Źródło: sonda Bankier.pl przeprowadzona w dniach 22-28 września,w której udział wzięło 893 użytkowników portalu. Opracowanie Bankier.pl.

Na trzecim miejscu znalazło się Prawo i Sprawiedliwość z wynikiem 13,2%, co dawałoby tej partii ok. 66 mandatów. Platforma Obywatelska weszłaby do Sejmu i z wynikiem 8,4% - uzyskałaby 44 mandaty. Na 25 miejsc w parlamencie mogłoby liczyć ugrupowanie Pawła Kukiza KUKIZ’15, które w naszej sondzie uzyskało 5,8% głosów.

Progu wyborczego nie przekroczyłaby Partia Razem, która uzyskała nieco ponad 3,7% głosów. Poza Sejmem znalazłaby się także Zjednoczona Lewica, która uzyskała 2,7% poparcia. Najgorzej wypadło Polskie Stronnictwo Ludowe, które zdobyło mniej niż 0,5% głosów.

Z sondy Bankier.pl wynika, że blisko 5% wyborców planuje oddać nieważny głos

Bardzo duże poparcie w internecie to już cecha charakterystyczna ugrupowań, których liderem jest Janusz Korwin-Mikke. Jednak ma ono tylko charakter deklaratywny i nigdy nie przekłada się na rzeczywiste wyniki. Niemniej z różnych prognoz wynika, że partia KORWiN ma duże szanse na przekroczenie progu wyborczego. Dużym zaskoczeniem jest świetny wynik Nowoczesnej Ryszarda Petru – ta partia raczej nie uzyska 145 mandatów, ale również ma szanse na przekroczenie progu wyborczego z wynikiem do 10% poparcia. Wiele wskazuje na to, że swoich przedstawicieli w Sejmie może mieć aż 8 partii.

Tradycyjnie na Bankier.pl w mniejszości są głosy oddane na ludowców i lewicę. Użytkownicy Bankier.pl przede wszystkim interesują się giełdą i ekonomią - nic więc dziwnego, że partie, które w programach wyborczych mają podwyższenie podatków lub zwiększenie nakładów na rolnictwo, nie cieszą się w tym środowisku popularnością.

Zapraszamy do wypełnienia wyborczej ankiety Bankier.pl. Sprawdzamy, czy chcecie iść na wybory i na kogo planujecie zagłosować. Wyniki opublikujemy przed wyborami.

Źródło:
Tematy
MINI pełne przygód.

MINI pełne przygód.

Komentarze (238)

dodaj komentarz
~mosiek
żyd żyda żydem pogania, to jaki ma być wynik
~opty
mój kolega z Serbii (jest Czarnogórcem ,urodzonym w Bośni , a mieszkającym w Hercegowinie, z matki Albanki,a ojca z Wysp Owczych) przepowiedział mi po rakiji, ze najpierw wyginą porządni ludzie, potem pożyteczni idioci,potem mocodawcy pożytecznych idiotów,i wonczas pozostaną sami Hunowie,i będzie wtedy wielkie boom boom.....
~bankster
No to wyniku zupelnie jak w zmataczonym ONECIE !!!! He he he he he!
~Olo
Na onecie większość głosuje na PIS, bo nie mają wiedzy ekonomiczne
~AG
Nierozumiem dlaczego wyborcy oddają głos na Nowoczesną PO. To pod- partia PO , zagłosujcie 3 raz na PO będzie prościej. Ręce opadają
~endi
Sondaż uważam za w pełni wiarygodny , od dawna na forum Bankiera Korwin Mikke czy jak kto woli Ozjasz Goldberg cieszy się wielkim poparciem , dziwi mnie jedynie nadzwyczaj dobry wynik PSL , tyle afer , nieprawidłowości , a toto jeszcze pływa ...
~hejka
Ogólnie czytelnicy bankiera to ludzie inteligentni i dlatego takie wyniki !!!!!!
Natomiast czarna masa będzie niestety głosować na PO i PiS!!!!
~nikos_d_dyzma
przeciez PO pod postacia nowoczesnej (prosze sprawdzic rodowod ludzi startujacych z jej listy) zdobyla drugie miejsce w tym rankingu. to hanba, ze ludzie tego nie dostrzegaja.
szyld inni - ludzie ci sami.
~Ark odpowiada ~nikos_d_dyzma
Sprawdziłem i strasznie marne te powiązania. Stwierdzenie "szyld inny - ludzie ci sami" nie ma żadnego poparcia w rzeczywistości. Nowoczesna oczywiście bardzo przypomina wczesne PO ale co w tym złego? Gdyby PO było naprawdę partią liberalną, a nie tylko taką z początku udawało to dziś nie byłoby tej rozmowy.
~nikos_d_dyzma odpowiada ~Ark
a ja mysle, ze nie bylogy tej rozmowy gdyby nie utrata poparcia w sondazach po rozmaitych aferach...

Powiązane: Wybory parlamentarne 2015

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki