REKLAMA
ZAGŁOSUJ

KNF zatwierdziła prospekt emisyjny Stelmetu

2016-09-23 15:33
publikacja
2016-09-23 15:33

Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła prospekt emisyjny spółki Stelmet w związku z ofertą publiczną akcji serii A, B i C oraz zamiarem wejścia na rynek regulowany GPW - poinformowała w piątek spółka.

fot. / / stelmet.com

Na początku września Stelmet podawał, że IPO planowane jest na przełomie III i IV kwartału, ale ostateczny termin uzależniony będzie m.in. od warunków rynkowych.

Stelmet podawał też, że oferta będzie się składać z emisji nowych akcji spółki, jak i sprzedaży akcji istniejących. Obecnie 100 proc. akcji spółki posiada pośrednio Stanisław Bieńkowski, założyciel i prezes Stelmetu.

Funkcję globalnych koordynatorów, współzarządzających księgą popytu oraz współoferujących będą pełnić Dom Maklerski mBanku oraz Dom Maklerski PKO Banku Polskiego.

Grupa Stelmet zajmuje się produkcją i dystrybucją tzw. drewnianej architektury ogrodowej. Wytwarza wyroby z drewna sosnowego i świerkowego, obejmujące m.in. płoty, kratki, deski, podesty, pergole, kwietniki, altany czy domki narzędziowe.

Spółka prowadzi sprzedaż do ponad 25 krajów. W minionym roku obrotowym sprzedaż na rynki zagraniczne stanowiła ponad 85 proc. łącznych przychodów grupy.

Grupa Stelmet ma w Polsce cztery zakłady produkcyjne. W 2014 r. przejęła również brytyjską firmę Grange Fencing. Od 2015 r. grupa buduje nowy zakład w Grudziądzu, który zostanie uruchomiony w IV kwartale 2016 r.

Przychody Grupy Stelmet, z uwzględnieniem wyników Grange Fencing, w ciągu 12 miesięcy zakończonych 30 września 2015 r. wyniosły 572,8 mln zł, EBITDA wyniosła 79,5 mln zł, a zysk netto 64,7 mln zł. (PAP)

sar/ jtt/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Otwórz konto w mBanku i zgarnij do 300 zł

Otwórz konto w mBanku i zgarnij do 300 zł

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki