KNF nałożyło karę na Generali. Ubezpieczyciel zapłaci za opóźnienia w wypłacie odszkodowań

Komisja Nadzoru Finansowego podczas posiedzenia 13 września 2017 roku nałożyła na towarzystwo ubezpieczeń Generali karę pieniężną w wysokości 270 000 zł. Powodem była niedostateczna transparentność dla klientów lub opóźnienia w wypłacie odszkodowań z tytułu polis OC.

(fot. Remo Casilli / Reuters)

– Karę pieniężną za naruszenie art. 14 ust. 1-3 ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych, w związku ze stwierdzeniem przypadków opóźnień w przyznaniu i wypłacie odszkodowania lub niedopełnieniu obowiązków informacyjnych – napisano w komunikacie KNF z dnia 13 września 2017 roku.

To już nie pierwsze obciążenie finansowe jakie nałożono na towarzystwo ubezpieczeń Generali w tym roku. Na początku maja 2017 roku Generali przegrało w sądzie sprawę związaną z produktami oszczędnościowymi z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym – tzw. „polisolokatami”. Wyrokiem sądu Generali miało zwrócić klientom 2,5 mln zł z tytułu pobranych opłat likwidacyjnych. Ubezpieczyciel miał także wypłacić klientom dodatkową rekompensatę. Wyrok nie jest jednak jeszcze prawomocny.

MG

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne