REKLAMA

KNF nałożyła kary pieniężne na dwa towarzystwa ubezpieczeniowe

2021-07-16 18:34
publikacja
2021-07-16 18:34
KNF nałożyła kary pieniężne na dwa towarzystwa ubezpieczeniowe
KNF nałożyła kary pieniężne na dwa towarzystwa ubezpieczeniowe
fot. Marcin Smolinski / / Shutterstock

Komisja Nadzoru Finansowego nałożyła kary pieniężne na Open Life Towarzystwo Ubezpieczeń Życie i Generali Towarzystwo Ubezpieczeń - podał KNF w komunikacie. Urząd utrzymał ponadto kary dla MM Prime TFI i Towarzystwa Ubezpieczeń i Reasekuracji Warta.

Komisja nałożyła na Open Life Towarzystwo Ubezpieczeń Życie karę pieniężną w wysokości 200 tys. zł za brak zapewnienia skutecznego systemu zarządzania aktywami i zobowiązaniami w odniesieniu do ubezpieczeniowych funduszy kapitałowych w ramach produktu Capital Plus, a także lokowanie środków ubezpieczeniowych funduszy kapitałowych w ramach produktu Capital Plus w aktywa, których ryzyka Towarzystwo nie mogło właściwie określić, mierzyć oraz którym nie mogło właściwie zarządzać.

Komisja nałożyła także karę na Generali Towarzystwo Ubezpieczeń w łącznej wysokości 155,6 tys. zł za ogółem 28 przypadków naruszenia art. 14 ust. 1-3 ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych, w związku ze stwierdzeniem przypadków opóźnień w przyznaniu i wypłacie odszkodowania lub niedopełnienia obowiązków informacyjnych.

Komisja utrzymała ponadto karę z 29 października 2020 r. dla MM Prime TFI w wysokości 100 tys. zł za niedokonanie wypłaty całości kwoty równej cenie wykupu certyfikatów inwestycyjnych uczestnikom GTF Funduszu Inwestycyjnego Zamkniętego Aktywów Niepublicznych, reprezentowanego przez towarzystwo, w terminie określonym w Statucie tego funduszu.

Utrzymana została także decyzja z 26 lutego 2021 r. w części nakładającej na Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji Warta kary pieniężne w łącznej wysokości 39 tys. zł za ogółem 4 przypadki naruszenia art. 14 ust. 1 ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych, w związku ze stwierdzeniem przypadków opóźnień w przyznaniu i wypłacie odszkodowań. (PAP Biznes)

sar/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Program BIZNESTANK w aplikacji ORLEN VITAY – najlepszy dla firm! Zamień kartę plastikową na eKartę.

Program BIZNESTANK w aplikacji ORLEN VITAY – najlepszy dla firm! Zamień kartę plastikową na eKartę.

Wpisz kod z karty BIZNESTANK w appkę ORLEN VITAY i korzystaj z rabatów na paliwo już dziś!

Powiązane

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki