REKLAMA

1,5 mln zł kary dla TU Europa od KNF

2020-11-16 12:15
publikacja
2020-11-16 12:15
1,5 mln zł kary dla TU Europa od KNF
1,5 mln zł kary dla TU Europa od KNF
fot. Marcin Smolinski / / Shutterstock

Komisja Nadzoru Finansowego jednogłośnie nałożyła na Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie Europa SA z siedzibą we Wrocławiu karę pieniężną w wysokości 1,5 mln zł - podano w poniedziałek w komunikacie.

Komisja podała, że karę nałożono za brak zapewnienia skutecznego zarządzania aktywami i zobowiązaniami w odniesieniu do produktu UFK DEBT & EQUITY II, co stanowi naruszenie art. 56 ust. 1 w związku z art. 57 ust. 2 pkt 2 ustawy o działalności ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej.

Według KNF drugim aspektem ukarania TU Europa było lokowanie środków finansowych w aktywa, których ryzyka Towarzystwo nie mogło właściwie określić, mierzyć oraz którym nie mogło właściwie zarządzać w odniesieniu do produktu UFK DEBT & EQUITY II, co z kolei stanowi naruszenie art. 276 ust. 1 w związku z art. 276 ust. 2 ustawy o działalności ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej.

Komisja nakładając na Towarzystwo karę miała na względzie, że brak dopasowania aktywów do zobowiązań w produkcie UFK DEBT & EQUITY II narażał klientów na ryzyko braku wypłat świadczeń w terminach określonych w umowie ubezpieczenia. Ponadto w tej sprawie doszło do naruszenia istotnej regulacji obligującej zakłady ubezpieczeń do zachowania ostrożności w zakresie lokowania środków finansowych.

"Maksymalny wymiar kary pieniężnej za naruszenia opisane powyżej wynosi 2 mln 458 tys. 130 zł" - podała Komisja.(PAP)

pgo/ drag/

Źródło:PAP
Tematy
Najlepsze konta dla płacących kartą lub telefonem - styczeń 2022 r.

Najlepsze konta dla płacących kartą lub telefonem - styczeń 2022 r.

Komentarze (1)

dodaj komentarz
demeryt_69
Najwyraźniej jest kontrakt na firmy TW Ernesta :)

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki