REKLAMA

KGHM International sprzedał kopalnię Franke w Chile

2022-05-12 18:00
publikacja
2022-05-12 18:00
KGHM International sprzedał kopalnię Franke w Chile
KGHM International sprzedał kopalnię Franke w Chile
/ KGHM

Spółki zależne KGHM International podpisały umowę zbycia 100 proc. udziałów spółki Sociedad Contractual Minera Franke, będącej właścicielem kopalni Franke w Chile, na rzecz Minera Las Cenizas za wynegocjowaną początkową cenę nabycia w wysokości 25 mln USD - podał KGHM w raporcie kwartalnym.

Jak podano, do podpisania umowy doszło 26 kwietnia.

Początkowa cena nabycia zostanie skorygowana m.in. o zmianę stanu kapitału obrotowego netto, środków pieniężnych oraz zadłużenia zewnętrznego pomiędzy 31 marca 2022 r. a datą transakcji, tj. 26 kwietnia 2022 r.

Na dzień 31 marca 2022 r. wartość netto aktywów będących przedmiotem transakcji (po eliminacji rozrachunków wewnątrzgrupowych) wyniosła 25 mln USD.

Jak podano, poza płatnością początkową (początkowa cena nabycia), mechanizm ceny uwzględnia płatności warunkowe możliwe do realizacji w kolejnych okresach, w maksymalnej wartości 25 mln USD oraz dodatkowe płatności warunkowe, tzw. NSR (Net Smelter Return - royalty), w maksymalnej wysokości 20 mln USD, uzależnionej od eksploatacji rudy, która nie jest ujęta w obecnym raporcie zasobowym S.C.M. Franke.

KGHM

KGHM

KGHM poinformował, że wycena płatności początkowej, płatności warunkowych oraz szczegółowe informacje dotyczące transakcji zostaną przedstawione w półrocznym skonsolidowanym sprawozdaniu finansowym grupy z uwzględnieniem wyliczenia wyniku na transakcji sprzedaży.

Kopalnia Franke zlokalizowana jest w północnym Chile, w regionie Altamira, blisko południowej granicy regionu Antofagasta.

W pierwszym kwartale tego roku produkcja miedzi płatnej we Franke wyniosła 2,3 tys. ton. (PAP Biznes)

pel/ mfm/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zamów kartę flotową BP Komfort Prepaid i odbierz 200 zł w prezencie

Zamów kartę flotową BP Komfort Prepaid i odbierz 200 zł w prezencie

Komentarze (5)

dodaj komentarz
men24a
To nie jest Sierra Gorda, Sierra Gorda zarobiła za 1 kwartał 800 mln zł zysku, PiS się wstydzi chwalić tym. Woli pokazać ile gazetki Orlenu czy parówki przynoszą zysku a jest to nie mało bo za zeszły rok tylko 11 mld zł a obajtek i TVP mówili że na paliwach prawie wcale nie kroją, przepraszam zarabiają
abcx
25 mln USD? Trzeba było sprzedać widoczne na zdjęciach instalacje na złom, było by znacznie więcej pieniędzy...
polonu
dali amerykanom ,na ten przyszły reaktor , oskubią KGHM zostanie jak kurczak bez piór.
speed999jaro
nie wiem , ale wydaje sie, ze sprzedaz kopalni, ktora rocznie produkuje 2.3tys miedzi za 25mln USD, to jest marny interes. Czyzby jakis dobry wujek sam, albo ciocia Rachel zrobili interes zycia na polskiej firmie?
smallsaver
A może Chilijczycy wstali z kolan i rechilizują kopalnie?

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki