REKLAMA

KE: 22 miliony euro na wsparcie dla Ukraińców

2014-09-11 15:39
publikacja
2014-09-11 15:39
fot. Reuters / FORUM

Komisja Europejska odblokowała kolejne 22 miliony euro na wsparcie dla Ukrainy. Środki mają zostać przeznaczone na pomoc humanitarną i rozwojową.

Już w sierpniu Komisja Europejska przeznaczyła 2,5 miliona euro na pomoc humanitarną dla Ukrainy. Z uwagi jednak na wzrastające potrzeby wynikające z przedłużającego się konfliktu, Bruksela postanowiła zwiększyć wsparcie. Dodatkowe 5 milionów euro zostało wygospodarowanych na zapewnienie schronienia, wody, jedzenia, opieki zdrowotnej oraz psychologicznej Ukraińcom, którzy ucierpieli z powodu wojny, a także przygotowania do nadchodzącej zimy.

Szef Komisji Jose Manuel Barroso podkreślił, że trwające zawieszenie broni na Ukrainie "musi zostać utrzymane i wykorzystane do poprawy warunków życia tych, którzy znajdują się w potrzebie, zwłaszcza kobietom i dzieciom.

Kolejne 17 milionów euro odblokowane zostało na wsparcie rozwojowe: w tym wprowadzanie w życie skutecznych polityk rozwoju regionalnego. Środki te będą mogły być także wykorzystane przez lokalne społeczności na pomoc uchodźcom.


IAR/MS/Bruksela/mcm/

Źródło:IAR
Tematy
Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz
~mam
O jaka unia bogata ! Lepiej by te pieniądze wypłacili rolnikom i firmom które straciły na "euro" sankcjach przeciwko Rosji

Powiązane: Łatwiejszy dostęp do broni

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki