KCI zawiadomiło KNF o podejrzanych wzrostach na swoich akcjach

2020-05-29 16:25
publikacja
2020-05-29 16:25

Do dość niecodziennej sytuacji doszło dziś na GPW. Spółka KCI poinformowała w raporcie bieżącym, iż złożyła do Komisji Nadzoru Finansowego zawiadomienia o podejrzeniu dokonania manipulacji akcjami.

/ fot. Marcin Smolinski / Shutterstock

Wątpliwości zarządu spółki wzbudził znaczny i istotnie odbiegający od średniej dziennej wzrost cen akcji na dzisiejszej sesji. Drożeją one obecnie o 33 proc. do poziomów najwyższych od sierpnia 2018 roku.

KCI zwraca uwagę na brak jakichkolwiek wydarzeń czy okoliczności odnoszących się bezpośrednio do Spółki, czy jej sytuacji ekonomicznej, których wystąpienie mogłoby powodować tak istotną zmianę kursu akcji Emitenta na rynku. Na rynku nie pojawiły się także żadne nowe raporty ze spółki (ostatni, z 24 maja, dotyczy przełożenia terminu publikacji wyników).

Kliknij, by przejść do notowań / Bankier.pl

- Po dokonaniu odpowiednich analiz wewnętrznych, w dniu dzisiejszym Spółka skierowała do Komisji Nadzoru Finansowego zawiadomienie o zaistnieniu okoliczności wskazujących na naruszenie zakazu dokonywania manipulacji na rynku lub usiłowania dokonywania manipulacji na rynku - czytamy w komunikacie.

KCI S.A. jest spół­ką gieł­do­wą two­rzą­cą gru­pę ka­pi­ta­ło­wą, której dzia­łal­ność skon­cen­tro­wa­na jest obecnie w dwóch ob­sza­rach: w seg­men­cie predeveloperskim, obecnie opartym na nie­ru­cho­moś­ciach przy ulicy Romanowicza oraz lokalach w Warszawie, a także seg­men­cie me­dial­nym zbu­do­wa­nym wo­kół ty­tu­łów pra­so­wych, ta­kich jak „Rzecz­po­spo­li­ta”, czy „Par­kiet”.

W przeszłości spółka zasłynęła m.in. kontrowersyjną próbą przejścia z GPW na NewConnect (a więc w drugą stronę, niż zwykle zmierzają spółki). Argumentowano to m.in. kwestią niższych kosztów. Ostatecznie w sprawę wmieszała się sama GPW, która przedstawiła dwa warunki: zgodę 90 proc. akcjonariuszy na walnym i wezwanie ze strony głównego akcjonariusza na wszystkie akcje. Następnie w KCI pomysł transferu porzucono.

AT

Źródło:
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (13)

dodaj komentarz
marianpazdzioch
KuKuriozumA zarazem klasyka banana. Pewnie sami by skupili ten wodospad. Najchetniej za darmo.
viottini
Przecież podwoili zysk za I kwartał w porównaniu z zeszłym rokiem! Czuję, że przyszły tydzień pokaże jeszcze większe wzrosty na KCI.
inwestor-gpw
Po takim komunikacie to w poniedziałek ostro do góry. W normalnej firmie jak właściciel nie chce żeby rosło to sypie akcjami lub podaje lipne info najlepiej o planowanej nowej emisji, Wygląda na to że w KCI nikt nie chce schodzić ze stanu posiadania i lipnego infa też nie będzie. A jednocześnie zawiadomienie KNFu na takim Po takim komunikacie to w poniedziałek ostro do góry. W normalnej firmie jak właściciel nie chce żeby rosło to sypie akcjami lub podaje lipne info najlepiej o planowanej nowej emisji, Wygląda na to że w KCI nikt nie chce schodzić ze stanu posiadania i lipnego infa też nie będzie. A jednocześnie zawiadomienie KNFu na takim poziomie cenowym, to jakieś zabezpieczenie przed oskarżeniami o manipulowanie kursem jak odpalą rakietę.
pro_kurator
Chcecie wiedzieć dlaczego spółka donosi na wzrost swych akcji ?
To poczytajcie sobie prawdę o Hajdarowiczu:

http://www.forumakcjonariuszykci.pl/
godunow1
Dywidenda nie wypłacana akcjonariuszom od 20 lat, cena do wartości księgowej na poziomie 0,18 , a oni się martwią, że wycena rośnie ...
Nasuwa się wniosek, że spółka działa na niekorzyść akcjonariuszy mniejszościowych, bo chce skupić akcje własne za bezcen ...
ptak1234
https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/kci-nasz-kurs-zmalal-wskutek-spekulacji-i-hejtu-wydawca-rzeczpospolitej-i-parkietu-wyceniany-na-300-mln-zl
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
teofil
Ależ to wszystko bardzo proste. KCI po zmianie nazwy nie zmieniła właściciela a to dalej Grzegorz Hajdarowicz, przyjaciel Grasia, a ten to zaufany Tuska.

Trzaskowskiemu rośnie to i KCI musi rosnąć. Jak to mawiają eksperci. Dyskontowane są przyszłe zyski. :L
teofil
Gdy Hajdarowicz kupował "Rzepę", ktoś mi mówił, że chodzi o nieruchomości, a tytuł przy okazji. Czy chodzi o te projekty śmiesznie nazwane predeweloperskie? :)
talmud
vulture capital......rozglada sie .....:):)

Powiązane: Giełdowe kontrowersje

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki