REKLAMA

Jest projekt nowej listy państw z zakazem lotów

2020-10-27 11:10
publikacja
2020-10-27 11:10
fot. Markus Mainka /

Od środy, 28 października do 10 listopada br. na liście z zakazem lotów w zw. z koronawirusem znajdą się 34 państwa, nie ma krajów z Unii Europejskiej, a także Rosji i Ukrainy - wynika z projektu rozporządzenia w tej sprawie skierowanego do podpisu premiera.

Zgodnie z projektem, na nowej liście znalazły się: Belize, Bośnia i Hercegowina, Czarnogóra, Brazylia, Nepal, Gruzja, Jordan, Bahrajn, Maroko, Izrael, Katar, Kuwejt, Libia, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Albania, Argentyna, Armenia, Chile, Honduras, Irak, Kolumbia, Kostaryka, Liban, Macedonia Północna, Malediwy, Mołdawia, Panama, Paragwaj, Peru, Tunezja, Wyspy Zielonego Przylądka, USA, Oman i Bahamy.

Na liście nie ma państw członkowskich Unii Europejskiej oraz Ukrainy i Rosji.

Jak czytamy w uzasadnieniu, wyłączenie z wykazu państw członkowskich UE, Europejskiego Obszaru Gospodarczego, strefy Schengen ma na celu urzeczywistnienie zasady swobodnego przepływu osób w ramach tych obszarów. Wskazano w nim, że w KE rekomenduje, by państwa członkowskie nie utrudniały wjazdu do nich osób z innych krajów Wspólnoty, lecz stosowały inne ograniczenia.

"Natomiast wyłączenie z wykazu Ukrainy i Federacji Rosyjskiej związane jest z wynikającym z przepisów rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 9 października 2020r. ws. ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii obowiązkiem odbycia kwarantanny przez osoby przekraczające granicę między Rzeczpospolitą Polską a Ukrainą i Federacją Rosyjską" - dodano.

Jak przypomniano, lista tworzona jest na podstawie danych publikowanych przez Europejskie Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób w zakresie 14-dniowej skumulowanej liczby zachorowań na COVID-19 na 1 tys. mieszkańców według stanu na 19 października przy współczynniku przekraczającym 90 z wyłączeniem UE, Ukrainy oraz Rosji.

Do wtorku, 27 października br. obowiązuje zakaz lotów w międzynarodowym ruchu lotniczym do 29 państw; na liście nie ma m.in. krajów Unii Europejskiej, strefy Schengen oraz Ukrainy. (PAP)

autor: Michał Boroń

mick/ amac/

Źródło:PAP
Tematy
Wybierz konto firmowe, które zarabia na Ciebie i zyskaj premię do 1250 zł.

Wybierz konto firmowe, które zarabia na Ciebie i zyskaj premię do 1250 zł.

Komentarze (3)

dodaj komentarz
artureg
Co za bzdura. Wszędzie są zakażenia a oni lotów zakazują! Jakie to ma znaczenie czy zarażę w kraju czy zagranicą? Opamiętajcie się w końcu w niszczeniu gospodarki!
karbinadel
Nieudacznik Horała musi jakoś udowodnić swoja przydatność
ajmagik
Już i tu trafiły reklamy tragicznego cwaniaka, zwanego ubezpieczycielem, jakim jest TUEUROPA. Ostrzegam. Ubezpieczyłam u nich mieszkanie. Mimo zaniedbań wspólnoty skutkującej tym, że o mały włos nie straciłam życia, mimo licznych dowodów, zdjęć, dokumentów, faktur na zakupy, na nową instalację pieca i innych urządzeń,Już i tu trafiły reklamy tragicznego cwaniaka, zwanego ubezpieczycielem, jakim jest TUEUROPA. Ostrzegam. Ubezpieczyłam u nich mieszkanie. Mimo zaniedbań wspólnoty skutkującej tym, że o mały włos nie straciłam życia, mimo licznych dowodów, zdjęć, dokumentów, faktur na zakupy, na nową instalację pieca i innych urządzeń, bo straż pożarna mi odłączyła używane /choć przez ekspertów potem uznane za sprawne/ jakiś pajac w 15 minut po przesłaniu materiałów z odległości 600 km zdecydował, że nic mi nie przysługuje, bo to moja wina. To nie są ubezpieczyciele, a dranie. Wmawiali mi różne rzeczy. Nikt niczego nie badał, nie zadał nawet na odległość dodatkowych pytań. Są dokumenty z przeglądów gazowniczych i kominiarskich, inne dowody, ale tej zgrai nic nie potrzeba. Po roku wyszukali na mnie nowy zarzut, bo się pomyliłam w dacie pisma, zamiast 15 grudnia, napisałam 15 listopada. Nieważne, że protokół straży jest z 15 grudnia, inne dowody też wskazują prawidłową datę. Uważam, że to mój obowiązek, by ostrzegać ludzi. Pierwszy raz się spotkałam z takimi cynikami z tak bezczelnym draństwem. Oczywiście, że w innych miejscach, na portalach opiniotwórczych zamieszczam podobne wpisy, dlatego uciekają z reklamą tam, gdzie są mało znani. Takie draństwo profanuje instytucję ubezpieczyciela. Do tej pory człowiek mógł mieć nadzieję, że jak ma polisę, to w razie nieszczęścia pomoc będzie. Nic z tego z tą TUEUROPĄ. Bez złudzeń.

Powiązane: Koronawirus a gospodarka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki