REKLAMA

Jest porozumienie w JSW, koniec strajku

2014-12-03 22:47
publikacja
2014-12-03 22:47
Jest porozumienie w JSW, koniec strajku
Jest porozumienie w JSW, koniec strajku
fot. Reuters / / FORUM

Po 15 godzinach strajku i 7 godzinach negocjacji udało się podpisać porozumienie pomiędzy związkowcami a zarządami spółek córek Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

Protest 1050 metrów pod ziemią w kopalni Budryk prowadziło ponad 30 górników. (fot. Reuters / FORUM)

Niemal 500 pracowników Jastrzębskich Zakładów Remontowych może odetchnąć z ulgą. Na mocy porozumienia nie tylko przejdą do JSW Szkolenie i Górnictwo na umowę na czas nieokreślony, ale i wzrośnie ich wynagrodzenie, gdyż w tej spółce płace są wyższe.

Zgodnie z porozumieniem, górnicy muszą zakończyć strajk i do północy wyjechać na powierzchnię.

Protest 1050 metrów pod ziemią w kopalni Budryk prowadziło ponad 30 górników.

Pracownicy z Jastrzębskich Zakładów Remontowych postanowili, że nie wyjadą na powierzchnię w związku z planowanymi zwolnieniami. Górnicy domagali się przeniesienia do innego zakładu działającego w ramach grupy kapitałowej Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

Rzeczniczka Jastrzębskiej Spółki Węglowej, Katarzyna Jabłońska - Bajer wyjaśniała, że zwolnienia wynikają z konieczności wygaszenia działalności górniczej prowadzonej w ramach spółki, która od początku przynosiła straty. W tym roku miało to być 13 mln złotych.


Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/m.krasińska,PR Katowice/dyd


Źródło:IAR
Tematy
Otwórz Konto z Kartą Otwartą na Dzisiaj i ciesz się nią bezpłatnie!

Otwórz Konto z Kartą Otwartą na Dzisiaj i ciesz się nią bezpłatnie!

Advertisement

Komentarze (6)

dodaj komentarz
~Górnik
Czy nie można było tak tego załatwić bez strajku?Zarząd JSW S.A. działa na szkodę Spółki i Akcjonariuszy. Należy rozważyć pozwanie o straty materialne w związku z takim obrotem rzeczy. Co robi Rada Nadzorcza i większościowy właściciel? Czeka na bankructwo? Bracia górnicy widząc codzienną rzeczywistość odpowiedzcie Czy nie można było tak tego załatwić bez strajku?Zarząd JSW S.A. działa na szkodę Spółki i Akcjonariuszy. Należy rozważyć pozwanie o straty materialne w związku z takim obrotem rzeczy. Co robi Rada Nadzorcza i większościowy właściciel? Czeka na bankructwo? Bracia górnicy widząc codzienną rzeczywistość odpowiedzcie sobie sami co zrobić aby Kopalnie (celowo nie spółka) były dochodowe. Przerost zatrudnienia - emeryci pracujący "ciężko", marnotrawstwo, błędne decyzje inwestycyjne ... . Dalej szkod a wymieniać bo każdy wie jak jest. Tylko jeden nieomylny udaje, że nie wie.Szczęść Boże Bracia Górnicy. Spokoju i zdrowia dla Was i Waszych rodzin
~akcjonariuszJSW
Co za beznadziejna degrengolada. Za takie zarządzanie to powinien być wilczy bilet na zieloną trawkę w trybie błyskawicznym dla zarządu. Czy to giełdowa spółka czy ośrodek pomcy społecznej? Akcjonariuszom też będą udzielać zasiłków za ich zmarnotrawione pieniądze i tragiczne zarządzanie sprzeczne z zasadami gospodarki Co za beznadziejna degrengolada. Za takie zarządzanie to powinien być wilczy bilet na zieloną trawkę w trybie błyskawicznym dla zarządu. Czy to giełdowa spółka czy ośrodek pomcy społecznej? Akcjonariuszom też będą udzielać zasiłków za ich zmarnotrawione pieniądze i tragiczne zarządzanie sprzeczne z zasadami gospodarki wolnorynkowej?
~tm
To ja jednak poczekam z kupnem akcji, aż będą poniżej dziesięciu złotych:)
~ola
W imię hasła cała Polska składa się na przywileje górników.
~rynek
no proszę! Szorują jajami po dnie, a tu taki prezenet! Czyli akcje znów w dół! Rynek nie wybacza takiego rozdawnictwa.

Powiązane: Górnictwo

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki