Jeśli innowacje, to tylko rewolucyjne. Przepis na sukces w energetyce Polskiego Funduszu Innowacji

2017-12-20 12:58
publikacja
2017-12-20 12:58

Rynek energetyczny podlega ciągłym przekształceniom, które wynikają z rosnącego zapotrzebowania na energię oraz z dyrektyw unijnych. Istotny wpływ na branżę mają również zmiany klimatyczne i rosnąca świadomość tych zjawisk wśród konsumentów. Polski Fundusz Innowacji S.A. (PFI) proponuje rozwiązania, które zrewolucjonizują polski rynek efektywności energetycznej.

Według raportu Międzynarodowej Agencji Energii do roku 2040, światowe zużycie energii będzie wynosiło tyle, ile aktualnie wynosi zapotrzebowanie Indii i Chin w sumie. Jak nadążyć za rynkiem? Założyciel holdingu Investment Union SE, w ramach którego działa PFI - Robert Zagożdżon, zauważa, że kluczowa jest efektywność energetyczna. W 2008 roku Parlament Europejski przyjął pakiet energetyczno-klimatyczny, który koncentruje się na trzech strategicznych celach: redukcji emisji gazów cieplarnianych, rozpowszechnianiu energii ze źródeł odnawialnych i podnoszeniu efektywności energetycznej. Zgodne z postanowieniami art. 7 dyrektywy 2012/27/UE zadaniem każdego państwa członkowskiego jest ustanowienie krajowych systemów obligujących do efektywności energetycznej, by osiągnąć cele tj.: pozbycie się utrudnień wpływających na końcowe wykorzystanie energii, tak aby zwiększyć efektywność o 20% do roku 2020.

Polski Fundusz Innowacji S.A. posiada rozwiązania, które zaspokajają te zobowiązania. To spółka inwestująca w przedsiębiorstwa działające w sektorze energetycznym oraz w szeroko rozumianych nowych technologiach, jest inwestorem i jedynym dystrybutorem na Polskę rozwiązania energetycznego oferowanego przez Blue Boson SE., technologii SCAT® i SCAT REXCIT®

Blue Boson SE to wyłączny dystrybutor pro-ekologicznej i innowacyjnej technologii gwarantującej do 25% oszczędności kosztów produkcji ciepła lub chłodu. Efekty te są osiągane dzięki urządzeniom SCAT® i SCAT REXCIT®. Technologia zmienia właściwości medium (np. cieczy) grzewczego lub chłodzącego na poziomie cząsteczkowym. Urządzenia SCAT® i SCAT REXCIT® na przestrzeni ostatnich 20 lat przeszły poprzez badania i rozwój technologiczny, poddane zostały wymagającym testom i znalazły zastosowanie w dziesiątkach instalacji w różnych gałęziach przemysłu. To przepływowe, hydrauliczne moduły, wyposażone w komorę jonizacyjną i polaryzacyjną, system sterowania oraz źródło zasilania. Dodatkowo może być wyposażone w otwór umożliwiający odprowadzenie osadów oraz gazów.

Opatentowana metoda modyfikuje na poziomie molekularnym wodę, jak również inne ciekłe media w dwóch obszarach: fizyko - chemicznym i energetycznym. Podstawowymi zaletami działania urządzeń SCAT® oraz SCAT REXCIT® to zwiększenie efektywności systemu grzewczego, redukcja gazów cieplarnianych czy oszczędność paliwa podczas procesu produkcji energii cieplnej. Technologia Blue Boson SE wzbudziła ogromne zainteresowanie podczas XIX Sympozjum Energetyka Bełchatów, a także w czasie konferencji ciepłowniczej w Międzyzdrojach.

Marian Pijarski, Prezes Zarządu Polskiego Funduszu Innowacji S.A. komentuje: "Polski Fundusz Innowacji jest pierwszą firmą, która uzyskała wyłączne prawo dystrybucyjne technologii SCAT® i SCAT REXCIT® poza Słowacją. Sprawdzanie tej technologii na żywym organizmie, jakim są zakłady przemysłowe, pokazuje, że sytem działa i przynosi doskonałe efekty".

Kolejną, obok Polskiego Funduszu Innowacji, firmą z grupy Investment Union S.E., która zajmuje się innowacjami w energetyce jest Cogen Energy S.A. W Polsce ponad 90% systemów ciepłowniczych z 400 przedsiębiorstw nie spełnia unijnych standardów. Według ekspertów przebudowa starych ciepłowni na układy kogeneracyjne będzie korzystna nie tylko z punktu widzenia funkcjonowania ciepłownictwa, ale również elektroenergetyki. Właśnie na te potrzeby odpowiada Cogen Energy S.A., która się zajmuje instalacją kogeneracyjnych rozwiązań w formule ESCO.

Jak podkreśla Roberta Zagożdżon, ciężka praca i zaangażowanie to przepis na sukces, z którym się najczęściej spotykamy. Najistotniejszym jednak elementem prowadzenia biznesu jest strategiczne myślenie i umiejętność odpowiadania na potrzeby konsumentów oraz zmieniające się otoczenie.

Źródło:Artykuł sponsorowany
Ranking kont firmowych z rachunkiem walutowym

Ranking kont firmowych z rachunkiem walutowym

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki