REKLAMA
ZAGŁOSUJ

Bezos wiecznie młody? Inwestuje w technologię, która zatrzyma starzenie się

2021-09-07 12:10
publikacja
2021-09-07 12:10
Bezos wiecznie młody? Inwestuje w technologię, która zatrzyma starzenie się
Bezos wiecznie młody? Inwestuje w technologię, która zatrzyma starzenie się
/ Shutterstock

Jeff Bezos chce zatrzymać proces starzenia się. Zainwestował w startup, który pracuje nad przeprogramowaniem komórek. Do inicjatywy dołączył rosyjski miliarder i japoński noblista.

Amerykańskie media informują, że najbogatszy człowiek świata zainwestował w Altos Labs. To firma, która pracuje nad technologią opóźniania starzenia się komórek. Metoda polega na wszczepianiu białka do komórki, a jej głównym celem jest przywrócenie stanu zbliżonego do komórek macierzystych. Jak podaje Daily Mail, zarejestrowana w Stanach Zjednoczonych oraz Wielkiej Brytanii firma zebrała na swoje cele już około 270 milionów dolarów. Na razie nie znamy szczegółów badań, nic nie wiadomo także na temat komercyjnego zastosowania odkryć.

Co ciekawe, startup, który „walczy” o wieczną młodość, powstał na początku roku, a swoim pracownikom oferuje nawet milion dolarów rocznej pensji. Jeff Bezos to nie jedyne nazwisko, dzięki któremu o młodej firmie zrobiło się głośno. Współpracy z Altos Labs podjął się Shinya Yamanaka – japoński noblista, który słynną nagrodę otrzymał właśnie za odkrycie mechanizmów przeprogramowania dorosłych komórek. W tym gronie znalazł się także Jurij Milner, rosyjski miliarder, oraz biolog Juan Carlos Izpisua Belmonte, który próbował stworzyć chimery z komórek macierzystych ludzi i świni.

Warto dodać, że nie jest to pierwsza inwestycja najbogatszego człowieka świata na tym polu. Od 2018  r. wspiera firmę Unity Technologies, która także opracowuje terapie przeciwstarzeniowe.

Bezos nie potwierdził dotychczas doniesień mediów. Jeśli okażą się prawdziwe, nie będzie to nic zaskakującego. Ostatnie miesiące to dla prezesa wykonawczego Amazona czas przekraczania kolejnych granic – o pokonaniu granicy między ziemską atmosferą a przestrzenią kosmiczną pisaliśmy na Bankier.pl.

ŁG

Źródło:
Tematy
Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Komentarze (6)

dodaj komentarz
prs
Przed smiercia zacznie "cele dobroczynne", "dzielic sie majatkiem", z nadzieja ze "w razie czego", jezeli "Bog istnieje", "jakby co".. za popelnione grzechy..

Narazie "zauwazyl".. ze czas go posuwa..
innowierca
na filmach przeciez widzial ze tacy bogacze jak on, jako pierwsi bawia sie w transhumanizm, to robi to co inni tez zaczynaja.Przedluzy sobie zycie do czasu az bedzie mozna stworzyc na tyle doskonale cybernetyczne cialo, ze przegra sobie mozg na dysk twardy tego organizmu i bedzie niesmiertelny.Od dawna nad tym pracuja, ale to jeszcze na filmach przeciez widzial ze tacy bogacze jak on, jako pierwsi bawia sie w transhumanizm, to robi to co inni tez zaczynaja.Przedluzy sobie zycie do czasu az bedzie mozna stworzyc na tyle doskonale cybernetyczne cialo, ze przegra sobie mozg na dysk twardy tego organizmu i bedzie niesmiertelny.Od dawna nad tym pracuja, ale to jeszcze ze 30 lat do stworzenia tak sprawnych robotow, ktore nie bedzie mozna odroznic od czlowieka.Przy tej kasie ma szanse.
kenn
Można zauważyć, że bogacze po tym jak stają się obrzydliwie bogaci mają dziwną obsesję na inwestowanie w medycynę - ale już PO TYM jak zdobyli pieniądze.

Ciekawe czemu nie od razu? :P
tristans
gość potrzebuje kilku wieków na przejedzenie swojego majątku, szkoda aby się zmarnował
distefano
A Soros nie zainwestował? Przecież to jego bajka :)
jko55
oby zył wiecznie ze swoimi miliardami aż sie znudzi

Powiązane: Nowe technologie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki