Jasło: Blisko 8 mln zł na budowę m.in. parku linowego i toru BMX

Prawie 8 mln zł kosztowała m.in. rewitalizacja ogródka jordanowskiego oraz budowa parku linowego i toru dla rowerów BMX w Jaśle (Podkarpackie). Inwestycja w znacznej części sfinansowana została ze środków unijnych - z programu operacyjnego woj. podkarpackiego.

Jak poinformowała PAP rzeczniczka jasielskiego magistratu Agata Koba, w ramach projektu urządzono również kilka placów zabaw oraz przeprowadzono rewitalizację Zespołu Pałacowo-Parkowego Sroczyńskich. "W przypadku tej ostatniej inwestycji wykonane zostały prace konserwatorskie elementów budowlanych pałacu oraz nasadzono krzewy ozdobne" - dodała.

Natomiast przebudowa ogródka jordanowskiego, który znajduje się w samym centrum miasta, polegała m.in. na podzieleniu go na strefy dla dzieci w różnym wieku.

Jak zaznaczyła rzeczniczka, dzieci mają do dyspozycji m.in. huśtawki i zjeżdżalnie. "Z kolei dla młodzieży i rodziców przygotowaliśmy siłownię na świeżym powietrzu i ścieżki zdrowia. Na wielbicieli deskorolek czeka nowoczesny skatepark" - powiedziała Koba.

Z toru BMX korzystać mogą zarówno początkujący, jak i bardziej zaawansowani rowerzyści. Podobnie jest w parku linowym, gdzie przygotowano trasy zróżnicowane pod względem trudności i dystansu.

Projekt "Rewitalizacja otwartych przestrzeni miasta Jasła" kosztował blisko 8 mln zł. Z tej kwoty ponad 6,5 mln zł stanowiło dofinansowanie z Programu Operacyjnego województwa podkarpackiego na lata 2007-2013. (PAP)

huk/ je/ mag/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% IX 2019
PKB rdr 4,4% II kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% VIII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 084,56 zł IX 2019
Produkcja przemysłowa rdr 5,6% IX 2019

Znajdź profil