Jakie będą ceny w Getin Up?

analityk Bankier.pl

W internecie pojawiła się już nowa strona Getin Banku. Razem z nią cennik, który uwzględnia opłaty związane z rachunkiem Getin Up. Konto jest bezpłatne, ale opłata za wydanie karty z wyświetlaczem jest najwyższa na rynku w segmencie kart debetowych. Poniżej najważniejsze pozycje z nowej tabeli opłat.

W poniedziałek Getin Bank rozpoczął kampanię reklamową, w której przedstawia nowe logo i promuje rachunek o nazwie Getin Up. Nowe konto osobiste ma tchnąć w ofertę Getinu nową jakość i stać się flagowym produktem banku. Bank naszpikował je po brzegi rynkowymi nowościami: jest bankowość mobilna, przelewy przez Facebooka, manager finansów, płatności NFC, skanowanie kodów QR czy oszczędzanie na końcówkach transakcji. Prawdziwym hitem ma być karta debetowa z wyświetlaczem MasterCard Display PayPass, łącząca cechy tokenu oraz narzędzia do komunikacji z bankiem. To pierwszy tego typu produkt w Polsce i jeden z pierwszych na świecie.

W internecie pojawiła się już nowa strona banku, a razem z nią cennik produktów. Obecnie bank oferuje trzy rodzaje rachunków osobistych: Konto Getin Up, Słoneczne (dla osób w wieku 55+) i młodzieżowe. Konto Getin Up do 8 stycznia funkcjonowało pod nazwą Konto Optymalne Plus (a jeszcze wcześniej jako Uniwersalne). Jest więc to nowa nazwa dla oferowanego już wcześniej produktu. Posiadacze "starego" ROR-u staną się więc automatycznie posiadaczami konta Getin Up o rozszerzonej funkcjonalności. Nie będzie w tym przypadku rewolucji cenowej, bo bazą dla nowego cennika stała się poprzednia taryfa.

Alior Sync wydaje karty kredytowe na próbę» Alior Sync wydaje karty kredytowe na próbę
Konto Getin Up będzie bezpłatne pod warunkiem, że klient dokona transakcji kartą na kwotę 300 zł miesięcznie. Jeśli ten warunek nie zostanie spełniony, bank naliczy opłatę w wysokości 9,99 zł. Dla porównania w Koncie Optymalnym był zapis, że konto jest bezpłatne, jeśli nastąpiły wpływy w wysokości 750 zł lub transakcje kartą na 400 zł. Przelewy elektroniczne i SMS są bezpłatne, w placówce kosztują 5,99 zł. Opłata za pakiet 30 powiadomień SMS to 3,99 zł, każde kolejne kosztuje 0,29 zł.

W ofercie banku jest 6 rodzajów kart debetowych wydawanych do kont osobistych. Wydanie kart Visa Electron, MasterCard, MasterCard Platinum lub karty NFC jest bezpłatne. Za innowację światowego formatu trzeba jednak słono zapłacić: wydanie i wznowienie karty z wyświetlaczem MasterCard Display kosztuje 50 zł. Jest to najprawdopodobniej najwyższa opłata za kartę debetową pobierana w Polsce. Karta naklejka kosztuje jednorazowo 10 zł. To też raczej dużo, bo na przykład w Syncu czy w mBanku karty naklejki wydawane są bezpłatnie.

Opłaty miesięczne za karty Visa nie będą naliczane przy transakcjach na poziomie 300 zł. W innym przypadku bank naliczy 5 zł opłaty. W przypadku kart MasterCard i MasterCard Display obowiązuje odpowiednio limit 100 zł i prowizja 3,99 zł. Zwolnienie z opłaty za kartę platynową następuje przy transakcjach na kwotę 500 zł (w innym wypadku 4,99 zł). Za używanie kart MasterCard NFC i Sticker nie są pobierane dodatkowe opłaty. Bez opłat klienci mogą pobierać gotówkę z bankomatów Euronetu. Wypłata z pozostałych maszyn kosztuje 4,5 proc. nie mniej niż 5 zł dla kart Visa i 3,5 proc. nie mniej niż 5 zł dla kart z logo MasterCard. Pobranie gotówki za granicą kosztuje 4,5 proc., nie mniej niż 10 zł.

Przyznanie limitu kredytowego w ramach konta kosztuje 1 proc. wartości limitu, nie mniej niż 50 zł. Dodatkowo bank pobiera 0,25 proc. kwoty udzielonego kredytu (nie mniej niż 2 zł) co miesiąc za "pozostawienie środków do dyspozycji klienta". Oprocentowanie limitu do kwoty 30 tys. wynosi 18,90 proc. Pełna tabela opłat znajduje się TUTAJ.

Pod względem cenowym oferta Getin Up to raczej rynkowy standard. Korzystanie z podstawowych produktów jest bezpłatne po spełnieniu określonych warunków - raczej niewygórowanych. To tak jak w przypadku większości banków, bo konta całkowicie bezpłatne oferują dziś już tylko 4 instytucje. W zamian za standardowe opłaty w ramach konta, klient dostaje jednak rozszerzony pakiet usług dodatkowych. Cena za wydanie karty Display jest wysoka, ale jak nietrudno się domyśleć, także dla banku koszt wydania takiego plastiku jest wyższy. Getin musi mieć w takiej sytuacji gwarancję, że po taką kartę sięgnie osoba, która faktycznie będzie z niej korzystać. Pojawia się oczywiście pytanie, ilu klientów zaakceptuje taką opłatę za debetówkę.

Wojciech Boczoń

Wojciech Boczoń

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~Wonita

Jakie aktualnie ciekawe promocje ma Getin Up ?

! Odpowiedz
0 0 ~Paweł

A co sądzicie o karcie z wyświetlaczem ?

! Odpowiedz
1 0 ~Jukkas

Taki bardziej gadżet, mi raczej taka karta nie jest potrzebna. Lepsza jest ta opcja zniżek na paliwo.

! Odpowiedz
0 1 ~Angela

Faktycznie Getin można uplasować na tym samym poziomie co Aliora czy mBank.

! Odpowiedz
1 0 ~kostia

Myślę, że na chwilę obecną to pozostaje on w fazie aspiracji i jeszcze daleka droga do takich poziomów jak Alior

! Odpowiedz
1 0 ~kroopka odpowiada ~kostia

Myślę, że getin ma usługi na podobnym poziomie co alior czy mBank, na rynku są dość długo, zwłaszcza z ofertami na lokaty, teraz sporo ofert mają na .

! Odpowiedz
0 0 ~glamor odpowiada ~kroopka

teraz najlepszą lokatę na pół roku ma Alior Bank – 3,6%.

! Odpowiedz
1 0 ~Mona2929 odpowiada ~glamor

Getin lokatę ma całkiem dobrą, tą na 2-3 m-ce.

! Odpowiedz
0 0 ~Darko

Kartę z wyświetlaczem zawsze można było zamówić, jednak teraz jest tańsza - promocja.

! Odpowiedz
0 0 ~Daria

Teraz w Getinie jest promocja dzięki której można taniej zamówić siebie kartę z wyświetlaczem.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne