REKLAMA
WEBINAR

PODCASTJak wspierać pracujące matki i dlaczego jest to dobre dla firmy?

Mirosław Konkel2023-05-27 06:00redaktor "Pulsu Biznesu"
publikacja
2023-05-27 06:00

Macierzyństwo nakłada na kobietę odpowiedzialność za wychowanie dziecka. Powinność ta zmienia sposób, w jaki jest postrzegana w społeczeństwie i na rynku pracy. Czy posiadanie potomstwa zmniejsza jej bezpieczeństwo zatrudnienia i szanse na awans? Dlaczego media prezentują tak negatywny obraz pracujących mam? Jak zwiększyć dzietność w Polsce? Dobrą okazją do podcastowych rozważań na te tematy jest obchodzony 26 maja Dzień Matki.

Jak wspierać pracujące matki i dlaczego jest to dobre dla firmy?
Jak wspierać pracujące matki i dlaczego jest to dobre dla firmy?
fot. Marko Subotin / / Shutterstock

Dr Katarzyna Szumlewicz, pedagożka i filozofka z Uniwersytetu Warszawskiego, mówi w Pulsie Biznesu do słuchania o tym, że Polki doskonale łączą rodzicielstwo z karierą. Tym trudniej zrozumieć lęk wielu z nich przed wejściem w rolę matki.

Aneta Czernek, dyrektor wykonawcza w HRK, przekonuje natomiast, że zarówno podejście pracodawców, jak i nowe rozwiązania prawne sprzyjają decyzjom o rodzeniu dzieci. Gdybyż tylko ojcowie chcieli dzielić ze swoimi żonami i partnerkami trud opieki nad potomstwem.

Anna Żylińska, szefowa komunikacji w technologicznej firmie e-point, pokazuje z kolei korzyści, które płyną z dużej liczby kobiet w branżach zdominowanych przez mężczyzn oraz w zarządach i wśród kadry menedżerskiej.

Goście:

  • 0'55" dr Katarzyna Szumlewicz
  • 16'55" Aneta Czernek
  • 27'06" Anna Żylińska
  • 35'05" Zakończenie
Źródło:
Mirosław  Konkel
Mirosław  Konkel
redaktor "Pulsu Biznesu"

W „Pulsie Biznesu” pracuję od 2007 r. Prowadzę sekcje tematyczne Biznes i Technologie oraz Kariera i Praca. Moją pasją jest obalanie mitów psychologii popularnej.

Tematy
Najlepsze konta firmowe dla nowoczesnego biznesu

Najlepsze konta firmowe dla nowoczesnego biznesu

Komentarze (3)

dodaj komentarz
jarekzbyszek
Matka rodzi dzieci kolejno i nikt w firmie jej nie widział od wielu lat, większość zapomniała nawet jak wyglada. Ale dalej jest na liście płac, urlop wypoczynkowy co roku przysługuje. To jest chyba nasza rzeczywistość?
tomkooo
No litości przy dzietności 1.2 to jest jakiś odosobniony przypadek.
jarekzbyszek odpowiada tomkooo
Odosobniony przypadek to jak matka po 6 miesiącach wraca do pracy. Kiedyś to była norma teraz rzadkość. A z kilkuletnią przerwą matka jest jak osoba bez doświadczenia zawodowego.

Powiązane: Podcast

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki