Jak rozpoznać fałszywego policjanta

Aby zdemaskować fałszywego policjanta, zażądaj okazania legitymacji służbowej, a następnie zadzwoń na komendę. CBŚP zatrzymało trzech mężczyzn, którzy podszywali się pod funkcjonariuszy CBŚ i organizowali napady. Grupa przestępcza została rozbita przed planowanym napadem na biznesmena w Suwałkach.

Jak rozpoznać fałszywego policjanta
Jak rozpoznać fałszywego policjanta (fot. Krystian Maj / FORUM)

Do mieszkania jednego z członków gangu "funkcjonariuszy CBŚ" w Suwałkach wkroczyli prawdziwi policjanci. Gdy 29-letni Kamil L. nie chciał otworzyć, wykorzystano miejscową jednostkę antyterrorystyczną. Mężczyzna próbował zyskać na czasie i wyrzucić do toalety narkotyki. W jego mieszkaniu znaleziono policyjne przebrania. Rzeczniczka Centralnego Biura Śledczego Policji Agnieszka Hamelusz powiedziała IAR, że w jego mieszkaniu znaleziono policyjne stroje, kominiarki, atrapy pistoletów glock, a także podrobione legitymacje i odznaki.

Rzecznik komendanta głównego policji Mariusz Ciarka przypomina, że każda osoba może żądać okazania legitymacji interweniującego funkcjonariusza. - Kiedy czynności podejmuje policjant nieumundurowany, powinien sam okazać legitymację. Na prośbę zatrzymywanych policjanci powinni ponownie okazać legitymację, aby inne osoby mogły odczytać ich nazwiska - dodaje Mariusz Ciarka.

W przypadku podejrzenia podszywania się przestępców pod funkcjonariuszy, można na miejsce wezwać patrol policji. Podczas interwencji oddziałów antyterrorystycznych należy zwrócić się do dowódcy komandosów, który również powinien udzielić podstawowych informacji na temat podstawy działania funkcjonariuszy.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Mariusz Pieśniewski/dabr

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~Wojtas

Zgłosiłem włamanie na numer policji. Powiedzieli że mogę wylegitymować policjantów nieumundurowanych, którzy mieli przyjść. Jeden pokazał ligitymację, a drugi powiedział, że zapomniał. By wnerwiony , że o to poprosiłem.

! Odpowiedz
1 1 ~qqryq

"Aby zdemaskować fałszywego policjanta, zażądaj okazania legitymacji służbowej, a następnie zadzwoń na komendę. "

A numer na komendę jest na legitymacji?

Ponadto, jeśli to prawdziwy policjant to coś mi mówi, że po takiej weryfikacji spotkają mnie niezasłużone szykany.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% XI 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,0% X 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,5% X 2019

Znajdź profil