REKLAMA
ZAGŁOSUJ

Jak przenieść kredyt do innego banku?

2017-12-20 11:24
publikacja
2017-12-20 11:24

Przeniesienie kredytu do innego banku jest dziś bardzo szybkim i prostym procesem. Wielu kredytobiorców jest jednak przekonanych, iż przeniesienie kredytu gotówkowego jest kosztowne. Nic bardziej mylnego.

Najbardziej popularnym sposobem zaciągania kredytu gotówkowego jest udanie się do własnego banku. Kredytobiorca otrzymuje kredyt, jednak po jakimś czasie orientuje się, że rata kredytu jest dużym obciążeniem budżetu domowego. Dodatkowo taki kredytobiorca zaczyna się zastanawiać, jak to możliwe, że inni mają niższe raty kredytu przy porównywalnej kwocie zobowiązań wobec banku.

fot. / / YAY Foto

Kiedy warto przenieść kredyt do innego banku?

Jeśli masz wiele comiesięcznych zobowiązań wynikających z rat kredytu gotówkowego, debetu na koncie, karty kredytowej oraz chwilówek, zdecydowanie powinieneś pomyśleć o zamianie ich na jeden kredyt, z jedną ratą. Przeniesienie kredytu opłaca się w wielu okolicznościach po to, aby:

  • obniżyć ratę kredytu;
  • zamienić wiele rat na jedną niższą ratę;
  • obniżyć koszt całkowity zobowiązań kredytowych;
  • uniknąć wpadnięcia w pętlę kredytową;
  • dać pstryczka w nos instytucji kredytowej, która źle cię potraktowała.

W tym miejscu warto abyś wiedział, iż istnieje coś takiego, jak kredyt konsolidacyjny, dzięki któremu możesz połączyć kilka kredytów konsumenckich, na przykład kredyty gotówkowe w banku, pożyczki pozabankowe, zakupy na raty, zadłużenia na kartach kredytowych, debety w kontach, kredyty z zakładu pracy i wiele innych.

Jak przenieść kredyt gotówkowy?

Kredyty gotówkowe, jaki i inne pożyczki konsumenckie, można przenieść na dwa sposoby.

Jeśli wartość twoich zobowiązań z tych tytułów nie przekracza 200 000 zł, warto skorzystać z kalkulatora kredytu konsolidacyjnego, gdzie oszacujesz ratę nowego kredytu, którym bank spłaci twoje dotychczasowe zobowiązania finansowe. Plusem takiego rozwiązania jest również to, że możesz dobrać dodatkową gotówkę. Podsumowując, zyskujesz jedną niższą ratę, a do tego jeszcze dodatkową gotówkę. Dzięki temu rozwiązaniu każdego miesiąca będziesz miał w portfelu większą ilość gotówki do dyspozycji.

Drugim sposobem na przeniesienie kredytu konsumpcyjnego jest zaciągnięcie nowego tańszego kredytu gotówkowego w banku i spłacenie na własną rękę dotychczasowych droższych kredytów. Kalkulator kredytu gotówkowego pomoże ci zorientować się, na jakie warunki kredytowe możesz liczyć. Zaciągnięcie nowego taniego kredytu gotówkowego jest także docenianym rozwiązaniem na uregulowanie zobowiązań w instytucjach niefinansowych, u partnerów biznesowych, rodziny lub przyjaciół.

Warto mieć świadomość, że znalezienie taniego kredytu gotówkowego na własną rękę jest bardzo utrudnione. Nawet dzwoniąc na infolinię banku z pytaniem o kredyt w BIK, odnotowywane jest zapytanie. Większość banków już po paru zapytaniach w BIK, w krótkim czasie, dyskwalifikuje cię jako kredytobiorcę lub wyklucza z oferty taniego kredytu.

Jak przenieść kredyt hipoteczny?

Realia rynkowe pokazują, iż przeniesienie kredytu hipotecznego jest zazwyczaj przedsięwzięciem nieopłacalnym finansowo. Jeśli zatem popełniłeś błąd i nie szukałeś w niezależnych źródłach najtańszego kredytu mieszkaniowego przed zaciągnięciem tego zobowiązania, trudno jest to naprawić. Na taką sytuacją zwykło się mówić “musztarda po obiedzie”.

Jest jednak sytuacja, w której refinansowanie kredytu hipotecznego może okazać się korzystne. Załóżmy, że masz już kredyt hipoteczny na swoje mieszkanie. Chcesz jednak zaciągnąć kolejny kredyt, tym razem na budowę nowego domu. W takiej sytuacji bank może zaoferować refinansowanie kredytu, czyli połączenie tych dwóch kredytów w jedno zobowiązanie z jedną ratą miesięczną. Oczywiście na ocenę tego, czy refinansowanie, czy nowy osobny kredyt hipoteczny jest korzystniejszy finansowo, ma wpływ wiele czynników. Dlatego też do każdego takiego przypadku należy podchodzić indywidualnie.

Podsumowując, warto przenieść swoje kredyty konsumpcyjne do jednego banku, ponieważ w domowym budżecie będziesz miał więcej gotówki do dyspozycji. W przypadku kredytów hipotecznych przeniesienie z reguły nie daje zauważalnych korzyści.

 Szymon Ziemba, autor bloga Rekin Finansów

Źródło:
Tematy
Najlepsze konta dla płacących kartą lub telefonem - styczeń 2022 r.

Najlepsze konta dla płacących kartą lub telefonem - styczeń 2022 r.

Komentarze (4)

dodaj komentarz
bleizer
Widzę tutaj bardzo jednostronne podejście do konsolidacji. Połączenie kredytów, dodatkowa gotówka wydawałoby się super. Trzeba jednak zaznaczyć, że konsolidacja nie zawsze się opłaca. Tak jak jest to opisane na serwisfinansowy.pl/kredyt-konsolidacyjny , zamieniamy kredyt na kredyt a dodatkowa gotówka to powiększenie Widzę tutaj bardzo jednostronne podejście do konsolidacji. Połączenie kredytów, dodatkowa gotówka wydawałoby się super. Trzeba jednak zaznaczyć, że konsolidacja nie zawsze się opłaca. Tak jak jest to opisane na serwisfinansowy.pl/kredyt-konsolidacyjny , zamieniamy kredyt na kredyt a dodatkowa gotówka to powiększenie naszego dotychczasowego zadłużenia.
stephen223
OFERTA POŻYCZKI!!!

Jesteśmy usługą kredytową Stephena Williamsa Usługa Oferujemy zarówno finansowanie długoterminowe, jak i krótkoterminowe. Oferujemy bezpieczne i poufne pożyczki o bardzo niskim oprocentowaniu 2% rocznie, pożyczki osobiste, kredyty konsolidacyjne, venture capital, pożyczki biznesowe, kredyty korporacyjne,
OFERTA POŻYCZKI!!!

Jesteśmy usługą kredytową Stephena Williamsa Usługa Oferujemy zarówno finansowanie długoterminowe, jak i krótkoterminowe. Oferujemy bezpieczne i poufne pożyczki o bardzo niskim oprocentowaniu 2% rocznie, pożyczki osobiste, kredyty konsolidacyjne, venture capital, pożyczki biznesowe, kredyty korporacyjne, kredyty edukacyjne, pożyczki mieszkaniowe i pożyczki z dowolnego powodu!

Jesteśmy zaufaną alternatywą dla finansowania bankowego, a nasz proces składania wniosków jest prosty i bezpośredni. Nasza pożyczka waha się od $5 000,00 USD do $25 000 000 000,00 USD. (Dwadzieścia pięć milionów dolarów). Informacje dodatkowe: szybko stajemy się prywatnym, dyskretnym i zorientowanym na usługi wyborem kredytów na ogólne pożyczki. Jesteśmy firmą, do której należy się zwrócić, gdy tradycyjne źródła pożyczek zawodzą.

Jeśli jesteś zainteresowany, nie wahaj się skontaktować się z nami poprzez e-mail, [email protected]

Gorące pozdrowienia,
Pan Stephen Williams,
Kierownik działu pożyczek,
STEPHEN WILLIAMS LOAN SERVICE,
Email: [email protected]
Twiiter: @ stephenswillsl1
Instagram: stephenswillsloan
panmareczek
Nawet nie wiedziałem że jest taka możliwość. Wszytko mi wytłumaczył pośrednik kredytowy z Galerii Finansowej z Warszawy. Człowiek jednak jak nie wie to dużo traci. Należało się iśc od razu do tego pośrednika i nerwów nie tracić...
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)

Powiązane: ABC dłużnika

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki