REKLAMA
ZAGŁOSUJ

Jak będą wyglądały listy wyborcze PO?

2015-08-07 23:12
publikacja
2015-08-07 23:12
Jak będą wyglądały listy wyborcze PO?
Jak będą wyglądały listy wyborcze PO?
fot. Marek Wiśniewski / / Puls Biznesu

Małgorzata Kidawa-Błońska będzie jedynką listy PO pod Warszawą, Rafał Trzaskowski - w Krakowie, Tomasz Siemoniak - w Wałbrzychu, a Grzegorz Schetyna - w Kielcach. Szefowa rządu Ewa Kopacz ma startować do Sejmu z pierwszego miejsca w Warszawie.

(fot. Marek Wiśniewski / Puls Biznesu)

Zarząd PO przyjął rekomendację premier Ewy Kopacz w sprawie list. Minister zdrowia prof. Marian Zembala będzie otwierał listę PO w Katowicach, minister sportu Adam Korol - w Gdańsku, a rzecznik rządu Cezary Tomczyk - w Sieradzu.

Wicepremier, minister obrony Tomasz Siemoniak ma być jedynką listy PO w Wałbrzychu; szef MSZ Grzegorz Schetyna - w Kielcach; wiceszef MSZ ds. europejskich Rafał Trzaskowski - w Krakowie; obecna senator Alicja Chybicka - we Wrocławiu, Marek Biernacki - w Gdyni, a rektor UŁ, prof. Włodzimierz Nykiel - w Łodzi.

Michał Kamiński otrzymał dwójkę pod Warszawą, a Andrzej Halicki dwójkę w Warszawie. B. minister sprawiedliwości Cezary Grabarczyk będzie dwójką na liście w Łodzi; Jacek Protasiewicz dwójką na liście we Wrocławiu; a b. minister zdrowia Bartosz Arłukowicz otrzymał ostatnie miejsce w Szczecinie. Dwójką w Szczecinie będzie Sławomir Nitras, a jedynką - senator Norbert Obrycki. (PAP)

mkr/ eaw/ malk/

Źródło:PAP
Tanie konta z przelewami ekspresowymi – styczeń 2022 r.

Tanie konta z przelewami ekspresowymi – styczeń 2022 r.

Powiązane: Polityka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki