Jak będą wyglądały listy wyborcze PO?

Małgorzata Kidawa-Błońska będzie jedynką listy PO pod Warszawą, Rafał Trzaskowski - w Krakowie, Tomasz Siemoniak - w Wałbrzychu, a Grzegorz Schetyna - w Kielcach. Szefowa rządu Ewa Kopacz ma startować do Sejmu z pierwszego miejsca w Warszawie.

(fot. Marek Wiśniewski / Puls Biznesu)

Zarząd PO przyjął rekomendację premier Ewy Kopacz w sprawie list. Minister zdrowia prof. Marian Zembala będzie otwierał listę PO w Katowicach, minister sportu Adam Korol - w Gdańsku, a rzecznik rządu Cezary Tomczyk - w Sieradzu.

Wicepremier, minister obrony Tomasz Siemoniak ma być jedynką listy PO w Wałbrzychu; szef MSZ Grzegorz Schetyna - w Kielcach; wiceszef MSZ ds. europejskich Rafał Trzaskowski - w Krakowie; obecna senator Alicja Chybicka - we Wrocławiu, Marek Biernacki - w Gdyni, a rektor UŁ, prof. Włodzimierz Nykiel - w Łodzi.

Michał Kamiński otrzymał dwójkę pod Warszawą, a Andrzej Halicki dwójkę w Warszawie. B. minister sprawiedliwości Cezary Grabarczyk będzie dwójką na liście w Łodzi; Jacek Protasiewicz dwójką na liście we Wrocławiu; a b. minister zdrowia Bartosz Arłukowicz otrzymał ostatnie miejsce w Szczecinie. Dwójką w Szczecinie będzie Sławomir Nitras, a jedynką - senator Norbert Obrycki. (PAP)

mkr/ eaw/ malk/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 1 ~Polka

Oczywiście największy cham w PO niesiołowski dostanie jedynkę bo nikt nie zagłosowałby na tego złamanego...

! Odpowiedz
3 4 ~daniel

Obojętnie jak będzie wyglądała, i tak nikt rozsądny na was nie będzie glosował !!!

! Odpowiedz
0 4 ~kiedys-PO

to kpina z wyborcow. Z szumnych zapowiedxzi wyszlo co zawsze. Teraz juz widac kto rzadzi frealnke tym krajem to za kopacz stoi tusk i on uklada te list z brukseli i pensja 60tys. netto miesecznie.


kopaczowa siedziala i zmarnowala 10h a jedynym efektfem jest ze aferzysta grabarz jest na drugim miejscu listy zamiast pierwszego.
Ku... 10 godzin kopaczowa debatowala nad tym...

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 5 ~ryżyk

A to jeszcze kogoś interesuje?

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne
MARKA 0,00% 0,50
2019-12-05 11:00:00

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% XI 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,0% X 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,5% X 2019

Znajdź profil