REKLAMA

Jackiewicz: Nie ma jeszcze decyzji ws. podatku od kopalin

2015-11-18 21:21
publikacja
2015-11-18 21:21

Rząd nie podjął jeszcze decyzji czy podatek od kopalin będzie wygaszany, czy zostanie zlikwidowany i czy zrobimy to teraz, czy w przyszłym roku - poinformował Dawid Jackiewicz, minister skarbu państwa.

Minister skarbu Dawid Jackiewicz / fot. BARTLOMIEJ KUDOWICZ / FORUM
Jackiewicz pytany w rozmowie z dziennikarzami o zapowiadaną w kampanii wyborczej likwidację podatku od kopalin powiedział: "Nie ma jeszcze decyzji czy podatek będzie wygaszany, czy zostanie zlikwidowany i czy zrobimy to już teraz, czy w przyszłym roku".

Na pytanie o kwestie przenoszenia nadzoru nad spółkami MSP do nowego ministerstwa energii odpowiedział: "W pierwszej kolejności będzie to górnictwo, potem elektroenergetyka, a dalej paliwo i gaz"

"Chcemy powołać coś, co już funkcjonuje w niektórych krajach UE - specjalną agencję rządową zarządzającą kluczowymi aktywami strategicznymi m.in. z punktu widzenia bezpieczeństwa energetycznego" - dodał. (PAP)

jba/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Najlepsze z najtańszych kart kredytowych – styczeń 2021 [Ranking]

Najlepsze z najtańszych kart kredytowych – styczeń 2021 [Ranking]

Komentarze (18)

dodaj komentarz
~Antek
(wiadomość usunięta przez moderatora)
~freelander
Obiecanki cacanki a g...mu radość. Tak PIS dotrzymuje obietnic!!!
~PA3
Podatek od kopalin razem ze środowiskowym jest najbardziej sprawiedliwy z róznych względów i powinien zostac utrzymany. Pozostaje kwestia jego wysokości, zwolnień okresowych, a także dużo ważniejsze kwestie np rozwiązanie obniżenia kosztów pracy nakładanych przez państwo, gwarancji kredytów, i innych ulg , itd.
~henryk
Mądra i zrównoważona odpowiedz . Chcieli byście aby tak jak jeden rudy idiota powiedział że nałoży podatek na KGHM i uwalił wartość Polskiej spółki na parę set milionów złotych narażając na przejęcie . Dam sobie rękę obciąć że taką wypowiedzią wzbogacił kolesi na ładną kasę .KGHM swoją wartośc ma Mądra i zrównoważona odpowiedz . Chcieli byście aby tak jak jeden rudy idiota powiedział że nałoży podatek na KGHM i uwalił wartość Polskiej spółki na parę set milionów złotych narażając na przejęcie . Dam sobie rękę obciąć że taką wypowiedzią wzbogacił kolesi na ładną kasę .KGHM swoją wartośc ma i wie to ok 50 tysięcy pracowników i kooperantów ,oraz firm i firemek które z tego zakładu żyją .
~gornikk
Beatka obiecala! nic sie nie martwcie ;-)
~bucek12
obiecala BEATKA ........za 4 latka
~Piotr
Raz wprowadzony podatek nie znika! Naprawdę dziwie się inwestorom pakujących kasę w akcje. Sprawdzacie ceny miedzi! Dodajcie iż podatek od kopalin nie znika... Myślcie inwestując! Wygląda mi to na kierowanie się emocjami niż zdrowym rozsądkiem.
~akcje
a akcje KGHM ciagle w dół....
~Adam222
Podatek powinien zostać. Kopaliny to nasze wspólne dobro. Tak uważa większość Polaków i z ich wolą ma się liczyć rząd.A jak nie wierzycie to zróbcie referendum.
~kopidol
człowieku !
Jak tak dalej pójdzie to to już nie bedzie dobro wspolne bo podatek je wykancza !
Stuknij sie w tą głowe !
i pracy nie bedzie miało tylu polakow.
przyjedz na dolny slask i zjedz na dol do kopalni pracowac to zrozumiesz o co chodzi tym ludzia !

Powiązane: Podatek od kopalin

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki