Jacek Sutryk zaprzysiężony na prezydenta Wrocławia

Jacek Sutryk został w poniedziałek, podczas uroczystej sesji Rady Miejskiej Wrocławia, zaprzysiężony na prezydenta stolicy Dolnego Śląska. Sutryk zastąpił na tej funkcji Rafała Dutkiewicza, który rządził miastem przez 16 lat.

Sutryk podczas pierwszej, uroczystej sesji Rady Miejskiej Wrocławia, odebrał zaświadczenie o wyborze na prezydenta Wrocławia oraz złożył ślubowanie.

Wierzę w Wrocław otwarty i uśmiechnięty, łączący młodych i starych. Wierzę w Wrocław, w którym każdy, kto chce go budować, znajdzie swoje miejsce. Wierzę w Wrocław, który podtrzyma swoje tradycje otwartego miasta, miasta tolerancyjnego - mówił po zaprzysiężeniu Sutryk. Dodał, że jego partią jest Wrocław. Nie mam innej i innej nie szukam () Wierzę, że ponad wszystkim podziałami Wrocław to nasza wspólna sprawa - podkreślił.

Jacek Sutryk startował w wyborach na prezydenta Wrocławia jako kandydat Koalicji Obywatelskiej. Miał też poparcie ustępującego prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza. Sutryk wygrał w pierwszej turze zdobywając 50,2 proc. głosów. Wcześniej był przez siedem lat dyrektorem Departamentu Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego.(PAP)

autor: Piotr Doczekalski

pdo/ hgt/

Źródło: PAP
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 1,2% II 2019
PKB rdr 4,9% IV kw. 2018
Stopa bezrobocia 6,1% I 2019
Przeciętne wynagrodzenie 4 931,8 zł I 2019
Produkcja przemysłowa rdr 6,9% II 2019

Znajdź profil