REKLAMA
Tylko u nas

JSW będzie rozmawiać z PFR o możliwości wypłaty dywidendy

2022-05-20 13:38, akt.2022-05-20 14:15
publikacja
2022-05-20 13:38
aktualizacja
2022-05-20 14:15
JSW będzie rozmawiać z PFR o możliwości wypłaty dywidendy
JSW będzie rozmawiać z PFR o możliwości wypłaty dywidendy
fot. Dawid Lach / / JSW

JSW będzie rozmawiać o możliwości wypłaty dywidendy z PFR, który udzielił firmie pożyczek. Nie rozważa skupu akcji własnych - poinformowali przedstawiciele JSW. Spółka negocjuje finansowanie z instytucjami finansowymi.

"Umowa z PFR, która ratowała płynność na przełomie 2020 i 2021 r. z zaangażowaniem w formie pożyczek w wysokości ok. 1,2 mld zł została pozyskana na bardzo preferencyjnych warunkach. Amortyzacja dwóch pożyczek wynosi prawie 90 mln zł w ujęciu kwartalnym. Przy tym preferencyjnym oprocentowaniu pożyczek na razie nie widzimy korzyści dla firmy we wcześniejszej spłacie. Natomiast faktycznie temat związany z możliwością ewentualnej wypłaty dywidendy podczas rozmów będzie prowadzony" - powiedział na konferencji wiceprezes Robert Ostrowski.

W marcu wiceprezes Ostrowski informował, że zarząd JSW nie będzie rekomendował wypłaty dywidendy za 2021 rok, gdyż obecne umowy finansowania spółki zawierają postanowienia dotyczące nierekomendowania takich wypłat w okresie trwania wsparcia m.in. z PFR.

Polityka dywidendowa JSW zakłada rekomendowanie walnemu zgromadzeniu wypłat dywidend na poziomie co najmniej 30 proc. skonsolidowanego zysku netto za dany rok obrotowy. Ostatni raz spółka wypłaciła dywidendę w 2019 roku.

Wiceprezes JSW poinformował również, że zarząd JSW nie rozważa skupu akcji własnych.

Jak powiedział, trwają rozmowy z bankami w sprawie finansowania. Wkrótce formułowane będą założenia termsheet.

"Po zaprezentowaniu strategii usiedliśmy do stołu indywidualnie z każdym z banków, które dziś finansują grupę JSW. Zaprezentowaliśmy założenia strategii i modelu finansowego. Zebraliśmy wstępnie deklaracje współpracy ze strony banków. To grono jest szersze niż banki, które są na dzisiaj w gronie finansującym działalność grupy" - powiedział wiceprezes Ostrowski.

"Jesteśmy na etapie wyboru doradców finansowego i prawnego i niebawem przystąpimy do prac nad termsheet, zakładając, że do końca roku uda nam się wypracować szczegółowe warunki współpracy z rynkiem finansowym" - dodał.

Jak poinformował, spółka może zbudować nową strukturę finansową, z uwzględnieniem elementu środowiskowego, ukierunkowanego na redukcję emisji CO2. (PAP Biznes)

pel/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zyskaj aż 360 zł premii z kontem Millennium 360°

Zyskaj aż 360 zł premii z kontem Millennium 360°

Komentarze (1)

dodaj komentarz
andregru
Jak maja dużo środków to niech dopłacają do swoich kolegów po fachu z innych kopalni aby społeczeństwo nie musiało ich utrzymywać .

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki