REKLAMA

Iran Air zawiesił wszystkie połączenia do Europy

2020-03-08 12:53
publikacja
2020-03-08 12:53

Irańskie linie lotnicze Iran Air ogłosiły w niedzielę, że zawieszają aż do odwołania wszystkie połączenia do Europy w związku z ograniczeniami, jakie nakładają nań kraje europejskie. Informację o zawieszeniu rejsów przekazała irańska agencja prasowa IRNA.

/ Wikimedia Commons

W oświadczeniu Iran Air cytowanym przez media irańskie zaznaczono, że restrykcje na loty realizowane przez Iran Air z Teheranu do różnych krajach w Europie "nakłada się z niejasnych powodów".

Iran jest jednym z centrów epidemii koronawirusa SARS-CoV-2 - z największą po Chinach liczbą ofiar śmiertelnych wśród zakażonych.

W niedzielę ministerstwo zdrowia Iranu poinformowało, że liczba osób, u których potwierdzono obecność koronawirusa wzrosła do 6566 osób wobec 4747 zakażeń potwierdzonych do piątku. Z powodu powikłań po zachorowaniu na ostrą niewydolność dróg oddechowych Covid-19 zmarło już 194 osoby (wobec 124, o których informowano w piątek).

Osoby zakażone są we wszystkich 31 prowincjach Iranu. W czwartek irańskie władze ogłosiły, że ustanowią punkty kontrolne, by ograniczyć podróże między głównymi miastami i w konsekwencji powstrzymać rozprzestrzeniania się wirusa. Władze ostrzegły też, że mogą użyć siły w celu ograniczenia podróży między miastami.

Associated Press podał w ubiegłym tygodniu, że w Teheranie strażacy rozpylali środki dezynfekujące na 18-kilometrowej ulicy Waliasr, uważanej za najdłuższą na Bliskim Wschodzie. Niektórzy robili opryski wprost z wozów strażackich, a inni chodzili po chodnikach, dezynfekując bankomaty i witryny sklepowe.

Po raz pierwszy koronawirus SARS-CoV-2 został wykryty w chińskim mieście Wuhan pod koniec grudnia ub.r. Narodowa Komisja Zdrowia Chin poinformowała w niedzielę o 44 nowych przypadkach zakażenia SARS-CoV-2 i 27 zgonach. W całych Chinach kontynentalnych potwierdzono dotąd 80 695 zakażeń, a bilans ofiar śmiertelnych sięga 3097.

Poza Chinami największe ognisko epidemii znajduje się we Włoszech, gdzie najnowszy bilans to 194 zmarłych i 5,8 tys. zakażonych, oraz właśnie w Iranie. (PAP)

mars/

arch.

Źródło:PAP
Tematy
Załóż Konto Przekorzystne na selfie

Załóż Konto Przekorzystne na selfie

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Porozumienie Zachodu z Iranem

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki