REKLAMA
JUŻ JUTRO

Inwestorzy wytaczają proces spółce z grupy Kopex

2012-08-30 10:36
publikacja
2012-08-30 10:36
Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych wytoczyło powództwo o zapłatę blisko 1,7 mln zł przeciwko spółce Zabrzańskie Zakłady Mechaniczne SA, należącej do giełdowej Grupy Kopex SA. Stowarzyszenie reprezentuje 16 inwestorów indywidualnych, których w ocenie SII interes został naruszony.

Bezpośrednią przyczyną wytoczenia powództwa jest określenie przez ZZM S.A. w wezwaniu do sprzedaży akcji spółki ZEG SA, pozostających w wolnym obrocie z dnia 13 sierpnia 2008 r., ceny za jedną akcję w sposób niezgodny – w ocenie SII – z obowiązkiem wynikającym z przepisów Ustawy o ofercie publicznej.

Praca i lenistwo»Praca da ci majątek. Lenistwo fortunę
Ustawa gwarantuje m.in. by cena akcji proponowana w wezwaniu nie była niższa od najwyższej ceny płaconej przez przejmującego za akcje danej spółki w ciągu 12 miesięcy przed ogłoszeniem wezwania. Określenie ceny akcji spółki bez uwzględnienia powyższego nakazu spowodowało powstanie szkody po stronie inwestorów indywidualnych, którzy wzięli udział w przedmiotowym wezwaniu do sprzedaży akcji. Jak podkreśla SII, przejęcie nastąpiło przy wykorzystaniu wehikułu inwestycyjnego w postaci spółki Infrabud Sp. z o.o.

- W momencie przejęcia przez ZZM Infrabud nie prowadził żadnej działalności operacyjnej. Poza akcjami ZEG-u nie posiadał praktycznie żadnych innych aktywów, co wynika ze sprawozdań finansowych tej spółki. ZZM jedynie formalnie przejął Infrabud, ale w rzeczywistości zakupił większościowy pakiet akcji ZEG. Wątpliwości budzi też fakt, że przeniesienie akcji ZEG do Infrabudu było jednym z warunków uzależniających zawarcie finalnej transakcji. W ogłoszonym później wezwaniu zaproponowano akcjonariuszom mniejszościowym warunki wyraźnie odbiegające od tych zaoferowanych niewiele wcześniej większościowemu akcjonariuszowi ZEG – podkreśla Piotr Cieślak, wiceprezes zarządu Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych.

źródło: SII
Źródło:Informacja prasowa
Tematy
Im więcej latasz, tym więcej zyskujesz!

Im więcej latasz, tym więcej zyskujesz!

Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz
~Dim
Ale czy sędzia zna się na matematyce i posiada zdrowy rozsądek ?

Bo gdy Arab kupuje żonę lecz stawia warunek że musi przyjechać na oślicy to można postawić pytanie czy naprawdę jest zainteresowany wdziękami narzeczonej czy chce posiąść przy pomocy niej oślicę? Jedno jest pewne wydaje pieniądze na obydwoje.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki