REKLAMA

InventionMed może przenieść notowania na rynek główny GPW na przełomie ‘18/’19

2018-04-17 15:12
publikacja
2018-04-17 15:12

Technologiczna spółka InventionMed poważnie myśli o przeniesieniu notowań na rynek główny GPW - poinformował prezes Tomasz Kierul. Dodał, że do debiutu może dojść na przełomie 2018 i 2019 roku i odbyłby się on bez emisji akcji.

„Powoli, w najbliższym czasie będziemy się do tego przymierzać (do przeniesienia notowań na rynek główny-PAP), takie są plany zarządu. Mogłoby do tego dojść na przełomie 2018 i 2019 roku, na obecną chwilę ciężko to ocenić, ale takie kwestie są poważnie rozważane” - powiedział podczas GPW Innovation Day prezes Tomasz Kierul.

Dodał, że przeniesienie notowań odbyłoby się bez emisji akcji.

„Patrząc na kwestie formalno-prawne wymagane przez NewConnect i rynek główny uważamy, że może warto poczynić taki ruch. Rynek główny da nam także większą rozpoznawalność za granicą” – ocenił prezes.

Obecnie kapitalizacja InventionMed wynosi ok. 83 mln zł.

Spółka działa w segmencie medycznym, obecnie koncentruje się tworzeniu symulatorów medycznych w technologii wirtualnej rzeczywistości na potrzeby edukacji w dziedzinie dermatologii estetycznej i klinicznej.

Opracowywany przez spółkę produkt TutorDerm ma umożliwić lekarzom, kosmetologom oraz studentom praktykowanie zabiegów dermatologicznych.

„Trwają prace nad prototypem z kilkoma różnymi schorzeniami w obrębie twarzy. W tym roku zamierzamy dokonać pilotażu naszego TutorDerma w wybranych jednostkach naukowych i liczymy na pierwsze przychody” – powiedział prezes.

Harmonogram prac zakłada masową sprzedaż w Polsce od pierwszego kwartału 2020 roku i rozpoczęcie sprzedaży na rynkach zagranicznych w czwartym kwartale 2020 roku. W pierwszej kolejności spółka chce wejść do USA i Europy Zachodniej, a w kolejnych latach do krajów azjatyckich.

Koszt wytworzenia pierwszej wersji symulatora szacowany jest na około 4 mln zł. Prezes poinformował, że spółka posiada środki na realizację projektu.

Główne cele strategiczne spółki na lata 2018-2021 to m.in. osiągnięcie progu rentowności projektu TutorDerm w 2021 roku.

W prezentacji podano, że wartość rynku rozwiązań VR i AR (wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości) w medycynie rośnie średnio o ok 29 proc. rdr. Według przedstawionych przez spółkę prognoz, wartość tego rynku w 2020 roku może wynieść 3,8 mld USD, a w 2025 roku 5,1 mld USD. (PAP Biznes)

sar/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Ranking kont osobistych dla młodych – listopad 2023 r.

Ranking kont osobistych dla młodych – listopad 2023 r.

Komentarze (1)

dodaj komentarz
jim27
Trzeba powoli kupować akcje dopóki jest niska cena. Za rok 300 procent droższa. Swoją drogą nie ma takiej spółki co by inwestowała w tym nurcie

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki