Inteligentny dom z modułem z Krakowa

Inteligentny moduł z Krakowa może niedługo zagościć w wielu domowych urządzeniach - donosi "Puls Biznesu".

(thetaXstock)

Od początku tego roku Rafał Han, jako prezes Seed (z ang. ziarno) Labs Inc. z siedzibą w San Francisco, pielgrzymuje po Krzemowej Dolinie szukając inwestorów. Pierwszy etap zakończył się sukcesem: Seed Labs zebrał ponad 1 mln USD i wprowadza swoje produkty do masowej sprzedaży.


Sercem prac krakowskich informatyków i inżynierów tworzących na potrzeby Seed Labs jest chip wielkości znaczka pocztowego. To ma być dostępna cenowo propozycja dla osób marzących o inteligentnym domu, sterowanym za pomocą smartfona.

Moduł instaluje się np. w punktach zasilających urządzenia, kostka zaś odbiera sygnały w technologii smart bluetooth. Ponieważ rozumie wydawane telefonem polecenia, aplikacja na smartfona pozwala w promieniu 300 metrów sterować podłączonymi urządzeniami.

Spółka twierdzi, że tak zaawansowanego projektu modułu spiętego z aplikacją do całościowego zarządzania podłączonymi urządzeniami nie ma na świecie nikt, choć nad tego typu projektami pracuje m.in. Google pod marką Nest. (PAP)

tpo/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~MaciejTurski

JAŚ NIE ŻYJE.

Ale nie umarł, bo nigdy się nie urodził. Jaś jest...

Tak zaczyna się moja historia, którą chcę podbić serca polskich Internautów - napisałem książkę o inteligentnych domach i teraz chcę ją wydać dzięki wsparciu społeczności. Wszystkich zainteresowanych nowymi technologiami w domach zapraszam na: www.odpalprojekt.pl/10-mitow

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 0 ~jss

projekt ma jedna wade jest zwiazany z polska i nie ma sily musi upasc jako doswiadczony investor stracilem w pollandii 2 mln dol wiec wiem cos na ten temat

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne