REKLAMA

InPost zawarł dwuletnią umowę o współpracy z PGP o wartości 200 mln zł

2013-12-19 09:41
publikacja
2013-12-19 09:41

InPost, spółka z grupy Integer, podpisał dwuletnią umowę o współpracy z Polską Grupą Pocztową, która ma przynieść spółce 100 mln zł przychodów rocznie - poinformował Integer w komunikacie. Kontrakt reguluje zasady udostępniania potencjału organizacyjnego i osobowego InPostu na rzecz PGP.

Umowa o współpracy została zawarta w związku z pozyskaniem przez Polską Grupę Pocztową kontraktu na świadczenie usług pocztowych na rzecz jednostek organizacyjnych sądownictwa powszechnego i prokuratury.

Pod koniec listopada został rozstrzygnięty przetarg na świadczenie usług pocztowych dla sądów i prokuratur w latach 2014-2015. Dwie oferty Polskiej Grupy Pocztowej, której przejęcie planuje grupa Integer, o wartości łącznej 497 mln zł brutto zostały wybrane jako najkorzystniejsze w tym postępowaniu.

W lipcu 2013 r. grupa Integer poinformowała o złożeniu do UOKiK wniosku o przejęcie kontroli nad PGP.

We wrześniowym wywiadzie dla PAP prezes Integera Rafał Brzoska poinformował, że złożenie wniosków ma charakter wyprzedzający, zaś ostateczna decyzja w sprawie przejęcia PGP zapadnie w I kwartale 2014 roku. (PAP)

mj/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Kredyt dla firm. Marża od 2,4% z ubezpieczeniem. 0% prowizji za udzielenie.

Kredyt dla firm. Marża od 2,4% z ubezpieczeniem. 0% prowizji za udzielenie.

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki