InPost - SMS z linkiem do pobrania aplikacji. Uważaj, to oszustwo

2020-06-23 10:20
publikacja
2020-06-23 10:20
fot. wutzkohphoto / Shutterstock

Wraca oszustwo na InPost. Przestępcy wysyłają wiadomości SMS z linkiem do pobrania rzekomej aplikacji. Zamiast niej na smartfonie zainstaluje się złośliwe oprogramowanie.

Na początku czerwca cyberprzestępcy podszywali się pod dostarczyciela przesyłek InPost, wysyłali informację o konieczności instalacji aplikacji w celu uzyskania kodu odbioru paczki. Dzisiaj powraca oszustwo na InPost. Wyłudzacze wysyłają wiadomości SMS z linkiem do pobrania rzekomej aplikacji mobilnej. Instalując plik z przesłanej strony internetowej na smartfon pobiera się złośliwe oprogramowanie, informuje portal Niebezpiecznik.pl.

Treść fałszywej wiadomości od InPostu / Niebezpiecznik

- InPost: Twoja przesyłka została umieszczona w Paczkomacie. Kod odbioru otrzymasz po zaktualizowaniu aplikacji: https://in-post[.me]/app - przeczytamy w treści wiadomości.

Po przejściu w otrzymany link odbiorca przekierowywany jest na stronę podszywającą się pod domenę InPostu, z której przechodzi się na podrobioną wersję oficjalnego sklepu z aplikacjami Google Play.

Oszuści za pomocą złośliwego oprogramowania, które pobiera się zamiast aplikacji mobilnej InPostu, zbierają dane o użytkowniku urządzenia. Dzięki nim przestępcy mogą przejąć kontrolę nad rachunkiem bankowym i wykonać przelew środków pieniężnych z tego konta. Jeżeli obawiasz się, że mogłeś paść ofiarą kradzieży tożsamości, sprawdź jak się zachować tutaj.

Kliknij, aby przejść dalej / Bankier.pl

DF

Źródło:
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Cyberbezpieczeństwo

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki