REKLAMA

Coraz mniej miejsc w szpitalach dla pacjentów covidowych

2021-03-04 15:34
publikacja
2021-03-04 15:34
fot. Jacek Szydłowski / FORUM

Jest coraz mniej miejsc w szpitalach dla pacjentów covidowych, dlatego zwiększone zostaje obłożenie szpitali tymczasowych, a te szpitale, które nie były jeszcze uruchomione, będą przyjmowały pacjentów - powiedział szef kancelarii premiera i pełnomocnik rządu ds. programu szczepień Michał Dworczyk.

Dworczyk przyznał na czwartkowej konferencji prasowej, że miejsca w szpitalach dla pacjentów covidowych są, chociaż jest ich coraz mniej. "Mazowsze jest jednym z tych województw, w których najszybciej zmniejsza się liczba miejsc" - mówił szef kancelarii premiera.

Poinformował, że obłożenie szpitali tymczasowych zostaje zwiększone, a te szpitale tymczasowe, które nie były jeszcze uruchomione, będą przyjmowały pacjentów po to, by "nie dezorganizować funkcjonowania innych szpitali, innych oddziałów, po to, żeby można było przyjmować pacjentów covidowych".

"Przypomnę, że myśmy - mimo krytyki, czy ze strony opozycji, czy niektórych komentatorów - budowali te szpitali w czasie, kiedy one nie były niezbędne. One były wówczas jako rezerwowe, jako szpitale tymczasowe przygotowywane. Dzisiejsza trzecia fala pokazuje, że była to absolutnie słuszna decyzja" - oświadczył Dworczyk.

Przekazał, że obecnie w szpitalu na Stadionie Narodowym w Warszawie przebywa ponad 180 osób i każdego dnia przybywają kolejni pacjenci. "W innych szpitalach wygląda to podobnie" - dodał.

"Mam nadzieję, że trzecia fala jak najszybciej się skończy, ale będziemy te braki miejsc pokrywali uruchamianiem kolejnych oddziałów, kolejnych sekcji w szpitalach tymczasowych wszędzie tam, gdzie to jest niezbędne" - podkreślił Dworczyk.(PAP)

autorka: Aleksandra Rebelińska

reb/ itm/

Źródło:PAP
Tematy
Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1200 zł premii!

Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1200 zł premii!

Advertisement

Komentarze (3)

dodaj komentarz
darius19
cosik antyszczepionkowcy poznikali. Smuteczek. Mialem wiele zabawy, czytajac ich absurdalne teorie.
zenonn
Czym różni się Broń Biologiczna od Szczepionek ?
http://fundacja-tesli.manifo.com/
zenonn
Dlaczego Czesi z turbo lockdownem i maseczkami mają kilkaset zgonów na milion więcej niż Szwecja??? Mniej więcej tyle samo obywateli tu i tam? Czy może strona Statista kłamie? Czy może Wam się pozajączkowało, że lockdown, dzieci w domach i maseczki coś zmieniają???

W Szwecji 87% ludności mieszka na terenach
Dlaczego Czesi z turbo lockdownem i maseczkami mają kilkaset zgonów na milion więcej niż Szwecja??? Mniej więcej tyle samo obywateli tu i tam? Czy może strona Statista kłamie? Czy może Wam się pozajączkowało, że lockdown, dzieci w domach i maseczki coś zmieniają???

W Szwecji 87% ludności mieszka na terenach zurbanizowanych które stanowią 1,5 % powierzchni kraju to daje gęstość 133 osoby na kilometr kwadratowy

Druga Norymberga dla covidowych zbrodniarzy - Z inicjatywy niemieckiego prawnika będącego od dwu dekad również członkiem kalifornijskiej palestry Reinera Fuellmicha. Fuellmich nie krępuje się w słowach nazywając całą covidową mistyfikację „zbrodnią przeciw Ludzkości”. Miast wdawać się w zawiłe dywagację na temat epidemiologii, statystyk i tym podobnych szczegółów, stwierdza wprost, że żadnej pandemii nie było i nie ma, a śmierć, choroby i inne nieszczęścia spowodowane są bezpośrednio celowymi działaniami na szkodę społeczeństw dla niepoznaki maskowanymi „wymogami sanitarnymi”. W procesie, który wraz z grupą kolegów z palestry, zamierza wytoczyć, korporacjom, organizacjom, oraz indywidualnym osobom, dokaże prawdziwości powyższych stwierdzeń

Powiązane: Koronawirus w Polsce

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki