Ikea otworzy sklep z używanymi meblami

2020-09-16 10:20
publikacja
2020-09-16 10:20
fot. MDart10 / Shutterstock

Ikea otworzy w tym roku swój pierwszy sklep z używanymi meblami. Wcześniej odnowione sprzęty będzie można kupić w szwedzkim mieście Eskilstuna.

Jak informuje portal thelocal.se, nowy sklep będzie znajdować się w pierwszym na świecie centrum handlowym ReTuna oferującym tylko rzeczy z drugiej ręki. Placówka będzie zaopatrzona w meble i wyposażenie do domu z pobliskiej Ikei, które zostały uszkodzone i naprawione.

Sieć informuje, że już rozpoczęto renowację produktów, które zostały uszkodzone we wcześniejszym transporcie. Oprócz tego także klienci będą mogli zwrócić produkty, w tym meble, w celu ich odsprzedaży czy darowizny na cele charytatywne.

Już w zeszłym roku informowaliśmy, że sieć będzie wypożyczać i recyklingować swoje produkty, chcąc tym samym odeprzeć krytykę, że model oparty na sprzedaży produktów w niskich cenach prowadzi do nadmiernej konsumpcji i marnotrawstwa.

- Jeśli mamy osiągnąć nasze cele w zakresie zrównoważonego rozwoju, musimy rzucić sobie wyzwanie i przetestować nasze pomysły w praktyce - powiedział Jonas Carlehed, dyrektor ds. zrównoważonego rozwoju w Ikea.

Ikea planuje zmniejszyć swój globalny wpływ na klimat średnio o 70 proc. na produkt do 2030 roku.

DU

Źródło:
Tematy
Jak zyskać do 160 zł za otwarcie konta osobistego?

Jak zyskać do 160 zł za otwarcie konta osobistego?

Komentarze (2)

dodaj komentarz
billbill
Przecież oni będą musieli sprzedawać meble konkurencji bo ich to są jednorazówki.
wnr
Zgadnijcie jakie grupy będą miały extra zniżkę?

Powiązane: Ochrona klimatu

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki