REKLAMA
ZAGŁOSUJ

Ikea otworzy sklep z używanymi meblami

2020-09-16 10:20
publikacja
2020-09-16 10:20
Ikea otworzy sklep z używanymi meblami
Ikea otworzy sklep z używanymi meblami
fot. MDart10 / / Shutterstock

Ikea otworzy w tym roku swój pierwszy sklep z używanymi meblami. Wcześniej odnowione sprzęty będzie można kupić w szwedzkim mieście Eskilstuna.

Jak informuje portal thelocal.se, nowy sklep będzie znajdować się w pierwszym na świecie centrum handlowym ReTuna oferującym tylko rzeczy z drugiej ręki. Placówka będzie zaopatrzona w meble i wyposażenie do domu z pobliskiej Ikei, które zostały uszkodzone i naprawione.

Sieć informuje, że już rozpoczęto renowację produktów, które zostały uszkodzone we wcześniejszym transporcie. Oprócz tego także klienci będą mogli zwrócić produkty, w tym meble, w celu ich odsprzedaży czy darowizny na cele charytatywne.

Już w zeszłym roku informowaliśmy, że sieć będzie wypożyczać i recyklingować swoje produkty, chcąc tym samym odeprzeć krytykę, że model oparty na sprzedaży produktów w niskich cenach prowadzi do nadmiernej konsumpcji i marnotrawstwa.

- Jeśli mamy osiągnąć nasze cele w zakresie zrównoważonego rozwoju, musimy rzucić sobie wyzwanie i przetestować nasze pomysły w praktyce - powiedział Jonas Carlehed, dyrektor ds. zrównoważonego rozwoju w Ikea.

Ikea planuje zmniejszyć swój globalny wpływ na klimat średnio o 70 proc. na produkt do 2030 roku.

DU

Źródło:
Tematy
Tanie konta z przelewami ekspresowymi – styczeń 2022 r.

Tanie konta z przelewami ekspresowymi – styczeń 2022 r.

Komentarze (2)

dodaj komentarz
billbill
Przecież oni będą musieli sprzedawać meble konkurencji bo ich to są jednorazówki.
wnr
Zgadnijcie jakie grupy będą miały extra zniżkę?

Powiązane: Ochrona klimatu

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki