REKLAMA
WEBINAR

Ikea ma problemy z realizacją zamówień. Zawodzi globalny łańcuch dostaw

2021-08-31 13:02
publikacja
2021-08-31 13:02

Długie oczekiwanie na realizację zamówienia, przeciążona infolinia, niedziałający formularz reklamacji, a w najgorszym wypadku brak dostawy towaru – na te problemy skarżą się w ostatnich dniach klienci Ikei. Sieć tłumaczy, że problemy wynikają z zakłóceń w globalnych łańcuchach dostaw.

Ikea ma problemy z realizacją zamówień. Zawodzi globalny łańcuch dostaw
Ikea ma problemy z realizacją zamówień. Zawodzi globalny łańcuch dostaw
fot. MDart10 / / Shutterstock

Na problemy z realizacją dostaw, długie godziny oczekiwania na rozmowę z konsultantem czy chatbota, który nie potrafi rozwiązać problemów, klienci zamawiający produkty w sieci zwracają uwagę w mediach społecznościowych.

Komentarze klientów Ikei na Facebooku

„Chyba najgorszy sklep meblowy w Polsce. Jeśli macie problem z ogarnięciem zamówień i dostaw to zainwestujcie w logistyka albo może płaćcie mu trochę więcej. Na infolinię dodzwonić się nie można więc zapisze tutaj - BRAK DOSTAW W TERMINIE I NIEKOMPLETNE ZAMÓWIENIA. NIGDY JUŻ U WAS NIC NIE KUPIĘ I BĘDĘ ODRADZAĆ KAŻDEMU”.

„Co za porażka. Żadnego kontaktu ze strony IKEA ani firmy transportowej. Dostawa od 8 do 20 a tu ani widu ani słychu i zero kontaktu. Dodzwonić się nie można a pracownicy czatu cwaniaki i do 20 pracują także żadnych informacji uzyskać nie można”

„prawda, czekałam na paczkę miesiąc czasu. Cztery razy wybierałam termin, kurier się nie pojawiał. Robią sobie z ludzi żarty”.

„Mi już 3 razy ikea wysyłała nóżki do fotela, ani razu nie doszły”.

Okazuje się, że oczekujący informacji aktualnie najszybciej otrzymają je na oficjalnym profilu sieci na Facebooku. Choć osoby obsługujące konto IKEI ponownie odeślą zamawiających do… infolinii. W odpowiedziach pod komentarzami proszą także o „złożenie reklamacji zamówienia, a odpowiednie osoby dokładnie wyjaśnią Twoje zgłoszenie i się do niego odniosą”. Ale tu pojawia się kolejny problem, z którym muszą zmagać się klienci - niedziałający formularz reklamacji.

Jak dowiedziała się Wirtualna Polska: „Formularz został wyłączony, by przyśpieszyć i poprawić jakość procesu składania reklamacji. Bezpośredni kontakt klientów poprzez infolinię lub chatbota pozwala nam szybciej zebrać całość informacji potrzebnych do jej rozpatrzenia” - tłumaczy Katarzyna W. Gebel z biura prasowego Ikea Retail w Polsce.

Odnosi się także do bezpośrednich przyczyn występujących problemów, wśród których największą winę ponoszą przestoje w globalnym łańcuchu dostaw. - Zakłócenia łańcucha dostaw, zatory w portach i historycznie wysoki popyt mają wpływ na równowagę na międzynarodowych rynkach, co przekłada się również na naszą działalność. Zagraniczne porty niekiedy mierzą się z nagłym wprowadzeniem obostrzeń związanych z nawrotem pandemii, a ta sytuacja ma poważne skutki dla eksporterów - podkreśla rozmówczyni portalu.

Aby sprostać oczekiwaniom swoich klientów, Ikea podjęła specjalne działania: „(…), zdecydowaliśmy się globalnie na podjęcie nadzwyczajnych kroków, w tym na zakup własnych kontenerów i czarter dodatkowych statków”.

łg

Źródło:
Tematy
Teraz BMW X3 już za 1400 PLN netto/mies. w ofercie BMW Comfort Lease.

Teraz BMW X3 już za 1400 PLN netto/mies. w ofercie BMW Comfort Lease.

Komentarze (9)

dodaj komentarz
xiven
nie mają pieniędzy na godziwe opłacenie pracowników, wolą przez to porzucić funkcjonowanie łańcucha dostaw niż dopłacić do jego wznowienia, typowa decyzja biznesowa w wielu firmach dzisiaj
xiven
a pieniędzy nie mają dziś ci którzy nie są beneficjentami dodruku
trollmaster
wiemy, wiemy, wszystko zgodnie z planem, w końcu Agenda 2030 sama się nie zrealizuje.
_xyz
Może niech bardziej jeszcze skoncentrują się na promowaniu tęczowych to na pewno biznes ruszy z kopyta
bt5
Surowce do produkcji mebli wskoczyły na nowe 100 - 200 % wyższe poziomy , co rozwaliło kalkulacje produkcyjne. To cała tajemnica "łańcuchów dostaw". Tak samo było na poczatku lat 90 tych w Polsce kiedy urealniły sie cenniki Lasów Państwowych i duża cześć fabryk mebli była tylko do zamknięcia. A fabryki maja jeszcze wymagania Surowce do produkcji mebli wskoczyły na nowe 100 - 200 % wyższe poziomy , co rozwaliło kalkulacje produkcyjne. To cała tajemnica "łańcuchów dostaw". Tak samo było na poczatku lat 90 tych w Polsce kiedy urealniły sie cenniki Lasów Państwowych i duża cześć fabryk mebli była tylko do zamknięcia. A fabryki maja jeszcze wymagania aby surowiec był nie dość że tani to jeszcze prima sort. A sytuacja jest tak się zmieniał że o badziewie trzeba się prosić i dzwonić.
samsza
Jedyne co nie zawodzi w globalnych łańcuchach dostaw to kurczaki z Brazylii.

Niedawno na portalu było doniesienie, że to dlatego ceny kurczaków w Polsce lecą...

:)
jenak
Pewnie wina Glapy. Glapa to ty? Przyznaj się.
greg_waw
Oczywiście - za mało pieniędzy dodrukował i producenci nie mają kasy na surowce i półprodukty.

Powiązane: Zakupy w sieci

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki