REKLAMA

Ikea zamyka najmniejszy sklep w Polsce. Co z pracownikami?

2021-07-14 10:45
publikacja
2021-07-14 10:45
Ikea zamyka najmniejszy sklep w Polsce. Co z pracownikami?
Ikea zamyka najmniejszy sklep w Polsce. Co z pracownikami?
fot. materiały prasowe / / IKEA

Ikea zamyka swój najmniejszy sklep w Polsce. Klienci zrobią zakupy w punkcie i odbiorą zamówienia w warszawskiej galerii Blue City do końca 2021 r.

Po trzech latach od otwarcia najmniejszego sklepu Ikei w Polsce w warszawskiej galerii Blue City skandynawska firma ogłosiła zakończenie jego działalności. Punkt sprzedaży zlokalizowany w centrum stolicy był wersją pilotażową. Sieć testowała lokalizację bliżej klientów, w środku miasta, z nowymi rozwiązaniami prezentacji asortymentu.

– Jednym z priorytetów dla Ikei w Polsce jest rynek warszawski. Planujemy dalej rozwijać naszą działalność w tym regionie, z jeszcze większą dynamiką. Chcemy skupić się na nowych formatach miejsc spotkań z klientami, które będą odpowiedzią na zmieniające się potrzeby mieszkańców stolicy i regionu – mówi Karol Barcal, dyrektor regionalny w Ikea Retail Polska, cytowany w komunikacie prasowym firmy.

Co z pracownikami sklepu Ikea w Warszawie? "Priorytetem firmy jest zachowanie wszystkich miejsc pracy. Ikea dołoży wszelkich starań, aby każdemu pracownikowi sklepu w Blue City zaoferować takie same lub zbliżone warunki pracy na nowym stanowisku w innej warszawskiej jednostce Ikea" – czytamy w komunikacie prasowym.

Ikea w warszawskiej galerii Blue City będzie otwarta do 31 grudnia 2021 r. Natomiast w stolicy zlokalizowane są jeszcze dwa sklepy skandynawskiej firmy - w Jankach i na Targówku.

DF

Źródło:
Tematy
Woda pod Twoją marką i stojąca za nią historia

Woda pod Twoją marką i stojąca za nią historia

Advertisement

Powiązane

Komentarze (2)

dodaj komentarz
kryzysio
Blue City to chyba najbardziej koszmarne centrum handlowe w Warszawie, jeśli chodzi o łatwość dojazdu, parkingi, łatwość poruszania się po budynku itp. Nic dziwnego że zamykają.
m00zyk
I jest do tego paskudne jak noc listopadowa.

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki