Idea Bank boi się skutków koronawirusa

Idea Bank, którego oferta skierowana jest przede wszystkim do mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, ocenia, że może być szczególnie narażony na negatywne skutki spowolnienia gospodarczego, wynikającego z pandemii koronawirusa - poinformował bank w raporcie rocznym.

(fot. Jaap Arriens / ZUMA Press)

Według banku skutki pandemii dla polskiej gospodarki nie mogą być na tym etapie precyzyjnie zmierzone i ocenione.

"Tym niemniej spowolnienie gospodarcze wydaje się być wysoce pewne, zaś recesja jest całkiem realnym zagrożeniem. W takiej sytuacji podmioty takie jak bank i jego spółki zależne mogą stać się szczególnie narażone na negatywne skutki spowolnienia. Wynika to zarówno z czynników idiosynkratycznych, a więc w szczególności z niskiej bazy kapitałowej, jak i sektorowych. Segment mikro i małych przedsiębiorców, charakteryzuje się stosunkowo niską bazą kapitałową i wskaźnikami rentowności" - napisano w raporcie.

Idea Bank ocenia, że bez kompleksowego programu osłonowego skutki kryzysu wywołanego koronawirusem mogą być głębokie, trwałe i trudno odwracalne.

"Może to mieć bezpośredni negatywny wpływ na rentowność prowadzonej przez Bank działalności i jego bazę kapitałową" - napisano w raporcie.

Bank podał, że wprowadził dodatkowe instrumenty pomocowe dla klientów szczególnie dotkniętych skutkami pandemii.

Oferuje możliwość skorzystania z wakacji kredytowych na okres do 6 miesięcy (przy jednoczesnym wydłużeniu okresu spłaty o analogiczny okres) jak również możliwość odnowienia limitu linii kredytowych o 6 miesięcy.

seb/ asa/

Źródło: PAP Biznes
Firmy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 3 grzechu_comeback

spoko koko, gdzieś na bankierze, sam prezes banków polskich, przekonywał, że "DAMY RADĘ", czyli w sumie to widocznie pikuś..... No, ale jak i tam napisałem banki może dadzą radę, ale banczki mogą mieć inne zdanie (jak widać).

! Odpowiedz
0 7 mrpepper

Nie ma co się dziwić, cały rynek zanurkował w obaie przed ekonomicznymi skutkami pandemii. Dobre informacje płyną ze wiata, jesteśmy coraz bliżej lekarstwa, Chiny zawieszają działanie niektórych szpitali zakaźnych. Oby szybko przeszło

! Odpowiedz
0 3 z_ziemi_wloskiej_do_polski

Boją się wszyscy, ale nie wszyscy się przyznają ;) Oni wprowadzili półroczne wakacje kredytowe, więc widać że mają też konsumenta w pamięci – podobnie jak mBank, który też zaproponował tak długie wakacje. Konkurenci za to napchali warunków i nie skorzystasz. Bo co to za wakacje na 3 miesiące, gdzie jedną pełną ratę nazywają opłatą? :D

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne