Internet rzeczy to jedna z najważniejszych nowych technologii zyskujących znaczenie w biznesie. Mówi się nawet, że już niebawem zmieni on diametralnie naszą gospodarkę. Z racji samej idei leżącej u podstaw IoT wiele projektów koncentruje się na monitorowaniu parametrów środowiska. Jak wyglądają przykłady praktycznych zastosowań internetu rzeczy w Polsce i na świecie? O tym rozmawiamy z Piotrem Grzymskim, twórcą i prezesem firmy Atmesys, która tworzy nowoczesne systemy monitorowania atmosfery - w najnowszym odcinku podcastu "Innowacyjni".


Jak mówi Piotr Grzymski, twórca i prezes Atmesys, firma powstała z umiłowania do innowacji. W naszym podcaście opowiada o tym, na czym według niego polega innowacyjność i jak pomaga ona tworzyć zaawansowane systemy pomiarowe IoT m.in. dla rolnictwa precyzyjnego, farm OZE czy monitoringu zmian klimatu i susz.
Piotr Grzymski zdradza też w rozmowie, na czym polega stworzony przez niego system do agregacji i analizy danych oparty na technologii IoT - wykorzystywany między innymi w rolnictwie precyzyjnym, które opiera się na specjalistycznym sprzęcie oraz oprogramowaniu. Atmesys oferuje też rozwiązania dla OZE - ich stacja jest w stanie w precyzyjny sposób określić ilość energii możliwej do uzyskania z przydomowych turbin wiatrowych, paneli fotowoltaicznych lub kolektorów słonecznych. Tego typu dane są niezbędne do opracowania analizy zwrotu z inwestycji OZE. Dowiedz się więcej, słuchając podcastu "Innowacyjni".
