REKLAMA
WEBINAR

ING podnosi opłaty w kontach i prowizje w ofercie maklerskiej

Wojciech Boczoń2023-06-01 10:27analityk Bankier.pl
publikacja
2023-06-01 10:27

ING Bank Śląski poinformował o zmianach w cenniku. Nowa taryfa opłat i prowizji maklerskich zacznie obowiązywać od 1 sierpnia. Dla kont - od 29 sierpnia. W górę pójdą opłaty za bankomaty, obsługę kart i prowizje maklerskie.

ING podnosi opłaty w kontach i prowizje w ofercie maklerskiej
ING podnosi opłaty w kontach i prowizje w ofercie maklerskiej
fot. Elzbieta Krzysztof / / Shutterstock

Od sierpnia bank wycofa możliwość bezpłatnego korzystania z obcych bankomatów w kontach Mobi (powyżej 26 r.) i Direct. Obecnie klienci mogą raz w miesiącu korzystać z obcej maszyny za darmo. Nadal bez opłat będzie pierwsza wypłata Blikiem oraz standardowo - bankomaty ING i Planet Cash.

Wypłata z obcego bankomatu będzie z kolei droższa. Obecnie wynosi ona 5 zł, a po zmianach będzie to 10 zł. W przypadku Blika – od drugiej wypłaty – opłata wzrośnie z 2,5 zł do 5 zł.

Reklama

Bank przypomina, że nadal bezpłatne będą wypłaty z wszystkich bankomatów dla kont Komfort i Active. A także wypłaty gotówki Blikiem i pierwsza wypłata kartą Visa w przypadku konta Mobi 13-26 r.

W górę pójdzie opłata warunkowa za kartę Visa. Obecnie wynosi ona 7 zł, po zmianach będzie to 10 zł. Bank nadal nie będzie pobierał tej opłaty, jeśli klient wyda kartą w danym miesiącu 300 zł (dotyczy kont Direct, Komfort i Mobi powyżej 26 r. ż.). W przypadku konta Direct 18-26 lat pułap wydatków jest niższy i wynosi 200 zł. Nadal bank nie będzie pobierać opłaty za kartę - bez względu na kwotę transakcji bezgotówkowych - dla konta Direct 13-18 lat, konta Mobi 13-26 lat oraz konta Active.

Wzrosną opłaty za korzystanie z zagranicznych bankomatów (innych niż EUR w krajach SEPA). Nowa prowizja wyniesie 5 proc. kwoty wypłaty (obecnie 3 proc.). W górę pójdzie także opłata za aktywowanie pakietu wypłat gotówki w karcie Visa z 15 na 25 zł. Nadal bezpłatne będą wypłaty gotówki ze wszystkich bankomatów za granicą dla konta Active.

Wzrośnie miesięczna opłata za obsługę karty Mastercard EUR z 1,5 na 4,5 zł, a także opłaty za wypłatę z bankomatów obcych w kraju i za granicą dla karty Mastercard EUR z 3 proc. na 5 proc.

Bank zapowiada też podwyżki w TOiP dla Biura Maklerskiego ING. Prowizja internetowa w koncie maklerskim elastycznym wzrośnie z 0,30 proc. do 0,37 proc., a w koncie aktywnym z 0,25 proc. do 0,30 proc. Prowizja minimalna wzrośnie z 5 do 6 zł.

Opłata za konto aktywne wzrośnie o 10 zł do poziomu 25 zł. Bank wprowadzi też jedną stawkę prowizji dla zleceń telefonicznych. Będzie ona wynosić 1,5 proc. ING ujednolici też do poziomu 3 zł stawkę dla prowizji kontraktów akcyjnych i 0,50 zł dla kontraktów walutowych. Usunie natomiast prowizję typu daytrading dla kontraktów terminowych i w usłudze OTP Trader.

Ujednolicona zostanie też prowizja za inne dodatkowe czynności związane z obsługą konta maklerskiego na 90 zł (np. przygotowanie zaświadczenia, przeksięgowanie instrumentów finansowych, blokada akcji).

Źródło:
Wojciech Boczoń
Wojciech Boczoń
analityk Bankier.pl

Ekspert z zakresu bankowości. Autor komentarzy, poradników, artykułów i raportów o bankowości skierowanych zarówno do branży, jak i jej klientów. Redaktor prowadzący branżowego serwisu PRNews.pl. Autor cyklu raportów "Polska bankowość w liczbach". Dziennikarz Roku 2013 według Kapituły Konkursu IX Kongresu Gospodarki Elektronicznej przy Związku Banków Polskich. Dwukrotnie nominowany do nagrody Dziennikarskiej im. Mariana Krzaka oraz laureat tej nagrody w 2014 r. Finalista Nagrody Dziennikarstwa Ekonomicznego Press Clubu Polska za 2019 r.

Tematy
Najlepsze konta firmowe dla nowoczesnego biznesu

Najlepsze konta firmowe dla nowoczesnego biznesu

Komentarze (2)

dodaj komentarz

Powiązane: Podwyżki opłat bankowych

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki