REKLAMA

Weekendowe przerwy m.in. w ING, Pekao, Getinie i Aliorze

2020-06-26 13:46
publikacja
2020-06-26 13:46
Weekendowe przerwy m.in. w ING, Pekao, Getinie i Aliorze
Weekendowe przerwy m.in. w ING, Pekao, Getinie i Aliorze
fot. lucadp / / Shutterstock

Weekend to dla większości z nas czas relaksu i odpoczynku. Nie dotyczy to jednak informatyków opiekujących się systemami transakcyjnymi banków. Kilka instytucji przeprowadzi w najbliższych dniach prace serwisowe, co nie pozostanie bez wpływu na ich dostępność.

Na szczęście dla klientów większość z nich odbędzie się w godzinach nocnych. Takie podejście zastosowali Bank Pekao, Bank Pocztowy, EnveloBank oraz Getin Bank. Dłuższa rozłąka z usługami bankowymi czeka korzystających z produktów Alior Banku, Banku BPS oraz ING Banku Śląskiego.

Przerwa w Alior Banku

Na prawie całą sobotę (27 czerwca 2020 r.) Alior Bank wyłączy system inwestycyjny w związku z prowadzonymi pracami serwisowymi. Klienci banku nie będą mogli z niego korzystać od godz. 9.00 do godz. 22.00. Jednocześnie bank podkreśla, że przerwa może ulec wydłużeniu.

Przerwa w Banku BPS

Bank BPS podzielił prace informatyczne na dwa etapy. W pierwszej kolejności na warsztat wzięty zostanie system e25. Krótkotrwałe przerwy w dostępie do serwisu transakcyjnego mogą wystąpić od godz. 18.00 w piątek (26 czerwca) do godz. 4.00 kolejnego dnia (sobota, 27 czerwca). Natomiast od godz. 00.00 w sobotę (27 czerwca) do godz. 23.30 w niedzielę (28 czerwca) nie będzie możliwości wysłania przelewu ExpressElixir oraz podejrzenia salda rachunku.

Przerwa w Banku Pekao

Informacji o wyznaczonej przerwie serwisowej nie zabrakło także na stronie internetowej Banku Pekao. W jego przypadku informatycy zajmą się systemami Pekao24Makler, CDMInternet oraz eTrader Pekao w nocy z piątku na sobotę (26/27 czerwca) w godz. 23.00-3.00. W podanym czasie mogą wystąpić ograniczenia w dostępie do wymienionych serwisów oraz w dostępie do składania dyspozycji i zleceń.

Przerwa w Banku Pocztowym i EnveloBanku

Kolejnym bankiem na liście jest Bank Pocztowy oraz EnveloBank. Prace modernizacyjne zajmą kilka godzin w nocy z soboty na niedzielę (27/28 czerwca) od godz. 22.00 do godz. 4.30. Ich efektem ubocznym mogą być problemy z dostępem do bankowości internetowej oraz mobilnej.

Przerwa w Getin Noble Banku

Na prace w ten weekend postawił również Getin Noble Bank. Przerwa techniczna została zaplanowana na noc z piątku na sobotę (26/27 czerwca) w godz. 23.50-1.30. W podanym przedziale czasowym nie będzie możliwe zalogowanie się do bankowości internetowej i mobilnej.

Przerwa w ING Banku Śląskim

Całą listę usług, na których działanie mogą mieć wpływ prace serwisowe prowadzone w ten weekend, podał również ING Bank Śląski. Tej nocy (26/27 czerwca) od godz. 00.00 do godz. 4.00 klienci mogą mieć problem z zamówieniem, zastrzeżeniem, czasowym zablokowaniem i zamknięciem kart, aktywacją kart i pakietów bankomatowych, otwarciem kont, zarządzaniem funkcją wielowalutową dla karty Visa zbliżeniowa, wyłączeniem płatności zbliżeniowych, zmianą limitów i wizerunku karty, aktywacją płatności kartą w telefonie i dodawaniem karty do Apple Wallet, dodawaniem kart Mastercard do portfeli w zewnętrznych aplikacjach (Apple Pay, Garmin Pay i Google Pay), złożeniem wniosku o kartę kredytową, pożyczkę i limit w koncie (klienci indywidualni), podpisaniem umowy o kartę kredytową, pożyczkę i linię kredytową (przedsiębiorcy)​.

To nie koniec informacji dla klientów. W sobotę (27 czerwca) od godz. 8.00 do godz. 18.00 nie będzie dostępny Moduł Makler. Dotyczy to zarówno bankowości internetowej, jak i aplikacji mobilnej.

Przerwa PUE ZUS

Odpowiedni komunikat o przerwie zamieścił również Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Dziś w nocy (26/27 czerwca) od godz. 22.00 do godz. 3.00 mogą wystąpić ograniczenia w dostępie do portalu Platformy Usług Elektronicznych oraz jego poszczególnych funkcji.

MDe

Źródło:
Tematy
Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Przerwa techniczna

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki