REKLAMA

IKEA skupuje stare meble

Alan Bartman2021-11-18 13:38Redaktor
publikacja
2021-11-18 13:38
IKEA skupuje stare meble
IKEA skupuje stare meble
fot. MDart10 / / Shutterstock

Szwedzka sieć sklepów meblowych zapowiedziała, że będzie możliwość odsprzedania używanych produktów, aby te zyskały drugie życie. W zamian klienci otrzymają karty refundowane do wykorzystania w punktach stacjonarnych i w sklepie internetowym.

Akcja o nazwie „Oddaj i zyskaj” ma wystartować 22 listopada 2021 r. Meble mają trafić do specjalnego działu circular hub i zostać ponownie wystawione na sprzedaż po niższej cenie. Klienci, którzy zdecydują się odsprzedać swoje stare meble z powrotem do producenta, powinni najpierw wejść na stronę Ikei, wypełnić formularz i otrzymać wstępną wycenę.

Za mebel wyglądający jak „nowy” klient otrzyma kartę na 50 proc. ceny bazowej, natomiast te noszące znamiona użytkowania wyceniane mają być na 30 proc. Wypełnienie formularza przez stronę internetową jest konieczne przed przyjazdem do sklepu, w którym to pracownik Działu Obsługi Klienta dokonuje ostatecznych oględzin i wyceny.

Meble nie powinny być starsze niż 5-letnie. Na liście udostępnionej przez Ikeę z przedmiotami, które można odsprzedać, znalazły się m.in. komody, regały, stoły i stoliki kawowe oraz krzesła. Oferta jest skierowana do osób indywidualnych, a sam proces nie wymaga od klienta posiadania paragonu potwierdzającego zakup.

Źródło:

Redaktor Bankier.pl. Absolwent dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Wrocławskim. Zajmuje się domowymi finansami i rynkiem pracy.

Tematy
Pożyczka gotówkowa w PKO Banku Polskim RRSO 7,45%

Pożyczka gotówkowa w PKO Banku Polskim RRSO 7,45%

Komentarze (12)

dodaj komentarz
antek10
i przy okazji klienci kupią nowe meble.
langdon25
I słusznie , zakaz odkupu od brunatnych narodowych pustogłowych faszystów spod bąkiewicza i Kaczyńskiego .

Zresztą u pisuara nic oprócz meblościanki od Gierka nie zobaczysz
pdox odpowiada langdon25
Brunatny to był za młodu raczej założyciel tego przybytku, stąd też ta schizofrenia pseudotolerancji teraz, politpoprawna mierzwa zawsze musi zataczać się od ściany do ściany po skrajnościach, po prostu nie potrafią być normalni.
ddaamm
Nie skupuje, a skupi. I nie meble, a swoje własne wyroby meblopodobne.
Polski język jest bardzo precyzyjny, nie trzeba pisać w uproszczony sposób, chyba, że celem jest dezinformacja ;)
wic
Chcą skupić z rynku meble które się jeszcze do czegoś nadają by zastąpić je swoimi produktami
endes
Ta firma z ideologią tęczową wewnątrz nie jest warta komentarza
pdox
Czy tekturowo-trocinowe meblopodobne wytwory tej sieci mają w ogóle szansę posłużyć dłużej niż 5 lat?
carlo497
A co? Meble tylko z litego drewna? Pewnie najlepiej własnoręcznie ściętego. U mnie te meble po 4 latach wyglądają jak nowe w przeciwieństwie do nietrafionych zakupów z innej sieciówki, w których już po miesiącu widać było ślady zmęczenia materiału.

Powiązane: Zakupy w sieci

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki