REKLAMA

Ikea wprowadzi sprzedaż części zamiennych do mebli

2021-01-26 12:00
publikacja
2021-01-26 12:00
fot. MrWinn / Shutterstock

Ikea planuje wprowadzić do swojej oferty części zamienne do mebli. Oprócz naprawy zepsutych sprzętów klienci będą mieć możliwość dokonania samodzielnej modernizacji produktów oraz przystosowania ich do aktualnych trendów - informuje "Financial Times".

Ikea zamierza wprowadzić sprzedaż części zamiennych do mebli na całym świecie. Klienci będą mogli kupić m.in. pokrowce na kanapy czy łóżka, siedziska na krzesła, a także nogi do stołów, blatów, sof oraz innych mebli. Szwedzka firma nie podaje jeszcze jednak dokładnej daty, kiedy zamierza wystartować z nowością.

Celem wprowadzenia nowej oferty dla klientów jest przedłużenie żywotności mebli, podkreśla Ikea. "Testujemy różne produkty i różne rozwiązania" - mówiła na łamach Financial Times Lena Pripp-Kovac, dyrektor ds. Zrównoważonego rozwoju w Inter Ikea.

W ramach pierwszych testów nowej usługi Ikea dostarczyła już 14 mln części zamiennych do mebli w ubiegłym roku finansowym firmy (do sierpnia 2020) na całym świecie.

Szwedzka spółka spodziewa się "ograniczonego" wpływu nowej oferty na sprzedaż produktów. Podkreśla, że wprowadzenie części zamiennych do mebli sprawi, że produkty będą bardziej dostępne. W ubiegłym roku firma rozpoczęła skupywanie od klientów używanych mebli. W zamian za nie rozdawała kody rabatowe na zakupy nowych produktów.

DF

Źródło:
Tematy
Boom na hipoteki oswoil spoleczenstwo z ubezpieczeniami

Boom na hipoteki oswoil spoleczenstwo z ubezpieczeniami

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Ochrona klimatu

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki