REKLAMA

IBM ogranicza zatrudnienie. W planach masowe zwolnienia grupowe

2016-05-23 13:25
publikacja
2016-05-23 13:25

IBM przeprowadzi masowe zwolnienia grupowe, które są wynikiem zapowiedzi, jakie firma przedstawiła w kwietni bieżącego roku. Według raportu "The Wall Street Journal" pracę może stracić nawet 14 tys. pracowników.

IBM planuje masowe zwolnienia grupowe / FORUM

Jak donoszą zagraniczne media, zwolnienia grupowe zostaną przeprowadzone w wyniku  planowanej agresywnej transformacji firmy. Gigant oprogramowania zamierza skupić się na przygotowaniu większej liczby rozwiązań informatycznych, które swoje zastosowanie znajdą w chmurze. 

Zwolnienia dotkną pracowników biur położonych m.in. w Karolinie Północnej i Nowym Jorku. Część etatów zostanie przeniesiona do Indii i Kostaryki. Według "The Wall Street Journal" w marcu bieżącego roku pracę straciło już 5 tys. członków załogi. Sam IBM nie podaje oficjalnych danych dotyczących liczby redukowanych etatów.

W piątek firma podała do informacji, że obecnie trwają rekrutacje, w wyniku których w przedsiębiorstwie znajdzie zatrudnienie 20 tys. osób. Wolne miejsca pracy będą dotyczyć stanowisk, które funkcjonują w dziedzinie bezpieczeństwa w sieci, analityki i przechowywania danych w chmurze.

Weronika Szkwarek

Źródło:
Tematy
Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1100 zł premii!

Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1100 zł premii!

Advertisement

Komentarze (26)

dodaj komentarz
~otymsięmilczy
tiaaa.. I tenże sam IBM w ostatnie 5 lat wyp___lił 59 MILIARDÓW dolarów na skup akcji, po to żeby tłuściochom z menedżMĘTu żyło się jeszcze lepiej i żeby fałszować wskaźnik P/E. a sprzedaż i przychody lecą na łeb! 59 MILIARDÓW wywalone w błoto tylko po to żeby pompować balon wyceny. 59 MILIARDÓW nie wydane tiaaa.. I tenże sam IBM w ostatnie 5 lat wyp___lił 59 MILIARDÓW dolarów na skup akcji, po to żeby tłuściochom z menedżMĘTu żyło się jeszcze lepiej i żeby fałszować wskaźnik P/E. a sprzedaż i przychody lecą na łeb! 59 MILIARDÓW wywalone w błoto tylko po to żeby pompować balon wyceny. 59 MILIARDÓW nie wydane na badania i rozwój ani na płace dla pracowników. więc najlepiej ich zwolnić?!! oceńcie sobie ten bandycki proceder sami.

http://www.zerohedge.com/news/2015-10-19/ibm-reports-terrible-q3-results-worst-revenue-2002-slashes-guidance

brawo "miszczowie" z top menedżMĘT. w normalnym nieskorumpowanym systemie prawnym za taką niegospodarność byłoby długoletnie więzienie i konfiskata złodziejsko zawłaszczonych miliardów.
~RW
a gdzie zdjęcie Pani Weroniki? zawsze było przy jej artykule...
~gość
czy w Polsce też IBM zwalnia?
~krzychu_aleksandrow
chyba zartujesz..... :)
~otymsięmilczy
masowo zatrudnia białych murzynów za 1/8 stawki amerykańskiej. oto korpo-deal.
~pokolenie-1500 odpowiada ~otymsięmilczy
w polsce z juniorami za 1500 kto moze konkurowac na swiecie ? Chyba tylko Banglasesh bo juz na pewno nie indie i chiny gdzie junior zarabia weicej niz polski senior.

jestesmy w zarobkowej szarej dupie bo ludzie nie potrafia sie organizowac i walczyc o swoje siedza ruchani w dupska myslac ze sa decenieni.

pokolenie 1500
~Reporter
”w wyniku  planowanej agresywnej transformacji firmy”. Kuźwa mać na całym świecie wszędzie mamy obecnie same agresywne i wojenne akcje, a ja proszę o spokój - tylko on nas może uratować!
~Badacz
A genialny klaun nadworny z CNBC USA Jim Cramer proklamuje: Gdy zaciąganie długu wzrasta olej idzie cenowo do góry z złoto spada to ludzie czyją się lepiej bo zadają sobie sprawę że gospodarka światowa się rozwija! Kuźwa może ktoś zatrzymać świat, ja wysiadam.
~Badacz
I stawia pytanie czy rynki już są gotowe do czerwcowej podwyżki procentu bankowego przez FED? Ktoś może mnie uszczypnąć bo wydaje mi się że śnię.
~dz
automatyzacja !
podobno nawet teraz NSA nie bedzie mialo zadnego SuperAdmina/ jak kiedys Snowden hihih bo wola napisac program... program nie zrobi niczego do czego nie byl zaprogramowany, nie bedzie niczego kwestionowal i wyplaty tez nie bedzie bral :)

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki